Toto největší izraelské sladkovodní jezero má hned několik názvů, ale my ho většinou známe jako Galilejské nebo Genezaretské. 
Právě zde měl Ježíš Nazaretský konat zázraky a také získat své první učedníky – rybáře, se kterými se na jezeře setkal. Byli to Šimon, jeho bratr Ondřej a bratři Jan a Jakub.
Nejvýznamnějším z nich je bezesporu Šimon, kterého známe spíš jako apoštola Petra. Právě on to byl, kdo jednou se svým bratrem Ondřejem vrhal síť do vody, právě když šel okolo Ježíš. Ten vyzval oba rybáře, aby ho následovali. Bratři uposlechli a Šimon se od té chvíle stal nejvěrnějším Kristovým učedníkem. A byl takový až do své mučednické smrti za vlády císaře Nerona. Dodnes jsou všichni papežové, včetně toho posledního Františka, hrdí na to, že jsou jeho, Petrovými, následovníky.
Také několik dalších zázraků se mělo stát právě u Galijského jezera. Zde měl Ježíš naplnit sítě rybářů, chodit po vodě nebo zastavit bouři. 
Jeden z nejznámějších zázraků se odehrál na hoře, ze které je krásný výhled na jezero. Kristovo kázání si tam přišly poslechnout tisíce lidí. Jenže co jim dát k jídlu? Ondřej, bratr Šimona – Petra, řekl, že mají jen pět chlebů a dvě ryby, a to je moc málo, to ani zdaleka nestačí. A Ježíš vzal chleby a ryby a rozdával a rozdával, až se těch pět tisíc lidí nasytilo a ještě 12 plných košů zbylo.
Na tom místě dnes stojí menší kostel. To místo má zvláštní atmosféru. Je zde klid, žádný hluk od jezera sem nedoléhá, můžete se posadit na lavičku v krásné zahradě a dívat se na jezero. Byla jsem tam v podvečer a docela lehce jsem si uměla představit, proč se ty tisíce lidí vydaly za svým Prorokem právě sem.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account