111

Do tohoto příhraničního německého města v Krušných horách jsme před pár lety s manželem vyhráli pobyt na několik nocí se snídaní. Krom výletů na českou stranu Krušných hor jsme si prohlédli i toto horské město, které je spjato hlavně se zimními sporty.

Oberwiesenthal je lázeňské město a centrum zimních sportů v okrese Erzgebirge , ve spolkové zemi Sasko v Německu na hranicích s Českou republikou. S nadmořskou výškou 914 metrů je také nejvýše položeným městem Německa. Žije zde zhruba 2 200 obyvatel.

Oberwiesenthal byl založen v roce 1527 jako hornická osada, rok poté co byla v oblasti nalezena stříbrná ruda. Roku 1530 obdržela osada městská práva, a roku 1559 se dostal Oberwiesenthal pod správu saského panovnického rodu Wettinů.

Důlní činnost byla v 19. století ukončena. Město se postupně díky zájmu o Fichtelberg a lyžařskému sportu stalo cílem turistů. V roce 1921 se Oberwiesenthal spojil s u Polavy ležícím Unterwiesenthalem, zmiňovaným poprvé už v roce 1406. Unterwiesenthal měl městská práva už v roce 1510. Od 29. května 1935 má Oberwiesenthal statut lázeňského města.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account