Po prohlídce Kupkova náměstí jsme se pomalu přesunuli k zámeckému areálu. Bylo krásné počasí a tak jsme vynechali prohlídku vnitřních prostor zámku a raději se prošli jeho okolím.

Jeden z nejmohutnějších a nejvýznamnějších renesančních zámků v Čechách vyniká především obrazárnou s kolekcí zejména italského a holandského malířství, unikátní rozsáhlou zbrojnicí a bohatou knihovnou.

Renesanční zámek nad údolím Zlatého potoka stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol. Velkorysost koncepce a značný rodový majetek byly předpokladem k výstavbě rozsáhlého areálu s hlavní zámeckou budovou s třemi podlažími arkádových lodžií. Celý areál doplňuje anglický park s drobnými romantickými stavbami.

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku obklopeném přírodně krajinářským parkem jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní. Pro svoji historickou i uměleckou hodnotu byl zámek prohlášen národní kulturní památkou.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account