O USA asi každý už slyšel mnoho. Nejkrásnější, co země může nabídnout jsou její národní parky. Jaké jsou ale největší rozdíly, které Vás překvapí hned v prvních dnech pobytu?
1) Všechno je větší!
Jestli už Vám někdo říkal, že v Americe je všechno větší, tak mu věřte. Byl to i náš první dojem poté, co jsme přiletěli. Vlastně to začalo tím, že jsme první noc po dlouhém letu měli zamluvenou přes AirBnB (taková placená forma Couchsurfingu u někoho v bytě, o tom se ještě rozepíšu), kde nás hostil student zhruba v našem věku (23 – 25 let). Měl obrovský dům sám pro sebe, 2 koupelny, pokoj pro hosty, v obýváku stůl pro 10 lidí s mohutnými dřevěnými židlemi jak ze zámku a to pokračovalo dál. Sporák, lednička a další spotřebiče o velikosti jaké jsem zatím ještě neviděla, protože by se do evropsky stavěných domů/bytů zkrátka nic z toho nevešlo. Od toho se odvíjí i objemy balení ať už to byl např. téměř litrový šampon nebo obrovské multi-packy potravin.
2) Všechno je přeslazené
Že tu tak trochu všechno přehánějí jsme poznali už v letadle, kde jsme dostali jejich čokoládové „cookies“. Jak já, tak přítel jsme milovníci sladkého, sušenek, čokolád atd., ale přeslazenější věc jsme asi ještě nejedli. Přeslazují tu asi všechno co jde, pečivo je sladké, jogurty v jídelně jsou extrémně sladké….
3) Obezní lidé kam se podíváš…
Pak se asi člověk nemůže divit, že tu je tolik obezních lidí, od pohledu klidně dvoj až trojnásobek co u nás. Je pravda, že jídlo je tu moc dobré, ale ke zdravé stravě to má daleko. Milují smažené, přesmaží asi všechno co se dá, na obědě v jídelně nechybí ani chipsy, hot dogy, hamburgery na tisíc způsobů, několik druhů dezertů, rozsáhlý výběr sladkých limonád a u salátového baru minimálně 6 druhů majonéz.
4) Ledem posedlí
Američané jsou doslova posedlí ledem. Nikde nesmí chybět obrovský přístroj na výrobu ledu. Jako by nestačilo, že nápoje jsou už samy o sobě tak studené, že si my (Češi a Slováci) takové pití dopouštíme horkou vodou na čaj, aby se vůbec dalo pít.
5) XXL číslování
A pokračujme výčtem XXL věcí. V obchodě běžně sahám, ať už jde o trička, nebo cokoliv jiného, po velikosti M. Zde jsem se dopracovala na velikost XS.
6) Široké silnice, obrovská auta
Co pak teprve auta a silnice. Taková běžná „okreska“ může téměř konkurovat naší „Dé jedničce“. A ta auta, to je s nimi stejné jako s těmi domy, na naše silnice by se tihle obři neměli šanci vejít.
7) Zákony, zákony a pravidla
Pravidla, práva, zákony. Tím jsou Amíci asi nejvíc posedlí. Musí se dodržovat do puntíku. Pokud přijdete do kanceláře o 15 minut dřív před úředními hodinami, v klidu vás oznámí, že máte 15 minut počkat ikdyž jde o požadavek jehož vyřízení zabere zhruba ani ne minutu. Na tom by asi nebylo nic špatného, pokud by měli na práci něco jiného než pokec s kolegy o tom, jaký měl kdo víkend.
8) Zbraně a policejní stát
To že tu má každý druhý zbraň asi nikomu nevadí tolik, jako když si vyfotíte policejní stanici. Taky je prý třeba dát si pozor na to, že při silniční kontrole nesmíte vysednout z vozidla, jinak se na vás vrhne banda policajtů s paralyzéry v obavě, že na ně chcete zaútočit.
9) Usměvavý národ aneb „American smile“
Přesto všechno jsou tu lidé hrozně nadšení, ano jak se říká „americkej úsměv“, tak to opravdu platí. Všechno je great, super, lovely, awesome a hrozně moc friendly! Tedy pouze v rámci těch pravidel. Je to takový jejich lifestyle.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account