Jizerské hory jsou nejsevernějším českým pohořím. Jejich východní část zasahuje na polské území a dále navazuje na Krkonoše, na západě sousedí s Lužickými horami. Nejvyšší vrchol české části hor je Smrk (1124 m). Území bylo v roce 1968 vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí o rozloze 368 km2.

Jedním z Našich velmi oblíbeným místem na odpolední procházku .

Od ruku 1995 chráněna jako 1995 chráněna jako vesnická památková rezervace.

Leží na Malé Jizerské louce mezi Vlašským a Středním jizerským hřbetem Jizerských hor ve výšce 862 m n. m., což z ní dělá nejvýše položenou osadu Jizerských hor.

 

 

Pytlácké kameny jsou vrchol ležící v pohoří Jizerské hory, konkrétně ve Středním jizerském hřebeni. Na vrcholu je turisticky přístupné vrcholové skalisko, které není zabezpečeno zábradlím.

Své jméno vrchol získal podle úkrytu Hennricha – slavného jizerského pytláka. Ten byl zastřelen v roce 1813. Křížek připomínající jeho smrt byl postaven 500 metrů jihozápadně od vrcholu.

Z vrcholu je výhled na Jizerku, Malou Jizerskou louku a Velkou jizerskou louku s pozůstatky vesnice Velká Jizera.

Nejsou dostupné pro kočárky.

 

 

Rašeliniště Jizerky je národní přírodní rezervace nalézající se severně od obce Kořenov, přesněji severozápadně od její horské osady Jizerka na území CHKO Jizerské hory. Oblast je chráněná z důvodu ochrany porostů, květeny, rašelinišť a krajinných útvarů.

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky se rozprostírá v široké ploché pánvi o průměrné nadmořské výšce 880 metrů mezi dvojicí horských hřebenů a to Vlašským a Středním Jizerským. Chráněným územím protéká potok Jizerka.

Jsou dostupná i pro kočárky.

Pokud by jste se rozhodli přenocovat z některých z místních tematických chaloupek rozhodně neuděláte chybu, protože noční Jizerka je naprosto úchvatná.

Jizerská oblast tmavé oblohy je první mezinárodní park tmavé oblohy na světě. Park slouží především k informování široké veřejnosti o problematice světelného znečištěni, a také k ochraně přírody a životního prostředí.

 

Pokud potřebujete načerpat sílu a energii určitě neuděláte chybu. Jezerka je naprosto úchvatným a tichým místem pro vyčištění.

Odvážlivci se mnou pročistit a načerpat energii přímo v řece Jizeře. I přes horké letní dny nečekejte teplou říčku.

Doufám, že se Vám tento Tip na výlet bude líbit a nebudete zklamáni. Budeme rádi za Vaší zpětnou vazbu.

*heart*

https://www.instagram.com/petrusebartysova

*heart*

Všechny tipy na výlet a další články najdete na Blogu https://www.ilovewood.cz/blog/

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account