Berzdorfer See (česky Berzdorfské jezero)

*enzo*

Rekultivační jezero vzniklé zatopením bývalého hnědouhelného dolu. Leží na východě Německa, ve spolkové zemi Sasko, ve východní části zemského okresu Zhořelec, jižně od města Zhořelce (Görlitz), hned vedle polských (250 m) a kousek (5 km) od českých hranic. Název má podle Schönau-Berzdorfu, největší obce v okolí. Jezero bylo kompletně napuštěno v roce 2013. Rozloha jezera je 965 ha (9,6 km²), délka pobřeží je 15,5 km, v nejhlubším místě je hluboké 71 m.

    Od napuštění se využívá k rekreačním účelům, mj. je tu přístav se 150 m dlouhou přístavní hrází. Kolem jezera vede cyklostezka dlouhá 18 km, vhodná i pro in-line bruslaře. Od června 2011 je v jezeře povoleno koupání na vlastní nebezpečí.

*heart*

Kolem celého jezera je možný vlez do vody každou chvilku. Jsou zde travnato-kamenné ,,pláže‘‘. Samozřejmě pokud se vydáte s dětičkami, navštivte písčitou pláž. Jsou tu hned dvě, každá na jednom konci jezera. (vyznačeno na ukazatelích)

Na písčitých plážích si Ti nejmenší užijí mnohem více a je to opravdu krásná náhrada moře. Na každé z pláží najdete poměrně rozsáhlé dětské hřiště, prolézačky, jsou zde i půjčovny paddleboardů a záchranných vest. U pláží najdete i WC a stánky s občerstvením za slušné ceny.

Pokud se ale rozhodnete nechodit na pláž, s občerstvením, ani wc zde moc nepochodíte.

Kolem jezera se nachází hned několik parkovišť, kde necháte auto, některé jsou zdarma, ale tuším dvě jsou placená (právě ty u písčitých pláží).

Jak je již zmíněno kolem celého jezera vede naprosto úchvatná cyklostezka dlouhá 18 km. Můžete využít nejen ka kolo, ale i koloběžku, inline brusle, apod.  Náš malý si užíval jízdy na odrážedle.  Zde opravdu nemusíte mít strach ani o ty nejmenší. Lidé jsou hodně ohleduplní.

 

Napište Nám,  zda jste o tomto jezeru věděli a zda jste už navštívili. Budeme rádi za Vaší zpětnou vazbu.:)

*heart*

https://www.instagram.com/petrusebartysova

*heart*

Všechny tipy na výlet a další články najdete na Blogu https://www.ilovewood.cz/blog/

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account