121

Výlety do skanzenů máme v rodině moc rádi a tak jsme nemohli vynechat ani ten východoslovenský, když jsme se pohybovali před pár lety v této oblasti.

Národopisné muzeum v přírodě – skanzen ve Staré Ľubovni představuje soubor 25 objektů ze dřeva z oblasti sv. Spiše a sz. Šariše. Dominantou je řeckokatolický kostel sv. Michaela Archanděla z Matisovej. Skanzen založen r. 1984.

Národopisná expozice v přírodě – skanzen ve Staré Ľubovni. Expozice v podobě přenesených staveb či jejich kopií přibližuje návštěvníkům svědectví o životě prostých lidí, kteří žili v okolí Staré Ľubovni, severovýchodního regionu Spiše a severozápadní části Šariše.

Areál skanzenu se nachází na úpatí Zámeckého vrchu, na jehož vrcholu se rozkládá Ľubovnianský hrad s jehož návštěvou lze prohlídku skanzenu spojit.

Muzeum představuje 25 objektů ze dřeva, které mapují lidové stavitelství 19. až počátku 20. století. Klenotem skanzenu je řeckokatolický kostelík sv. Michaela Archanděla z vesničky Matisovej se vzácným ikonostasem. Krom kostela mají návštěvníci možnost uvidět i starou kovářskou dílnu, hájovnu či mlýn.

Prohlídka skanzenu vám zabere kolem hodinky času.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account