Kdy 29. srpen 2021 10:00 – 16:00

 
Šternberk připravuje zajímavý program.
U příležitosti konce letní návštěvnické sezóny doplní v neděli 29. 8. 2020 prohlídky hradu program „Rudolfínská mincovna“.
Program povede výřečník, všeuměl a bavič Roman Prokeš. Návštěvníci se zábavnou formou dozvědí zajímavé informace z historie mincovnictví. Kdo se aktivně zapojí do představení, získá minci jako odměnu. K dispozici bude raznice a zájemci si budou moci vyzkoušet práci mistra mincíře. Nikdo tedy neodejde s prázdnou. Rudolfínská mincovna bude součástí všech prohlídek. Návštěvníci zaplatí běžné vstupné na prohlídku a doprovodný program bude přístupný zdarma. Samostatné vstupné na doprovodný program (bez prohlídky hradu) činí 50 Kč / osoba.
Anotace – Rudolfínská mincovna
Otevřená mincovní dílna, jejíž součástí jsou raznice pro jednostrannou i oboustrannou ražbu a repliky historických mincí. Návštěvník se seznámí s výrobními postupy středověké mince i mnohem starších typů platidel. Potěžká ražební kladivo a s dopomocí mincíře si vyrazí vlastní minci. Prohlédne si repliky historických mincí a zjistí, jak těžké může být míti jmění.
Poslední doprovodný program letošního léta se na hradě Šternberk uskuteční v neděli 29. 8. 2021 od 10 do 16 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.
Vstupné:

Základní okruh „Šlechtické reprezentační prostory“

  Plné – 150 Kč
  Snížené – 180 Kč
  Děti do 17 let – 80 Kč

Základní okruh „Život na šlechtickém sídle“

  Plné – 150 Kč
  Snížené – 120 Kč
  Děti do 17 let – 80 Kč

Pouze „Rudolfínská mincovna“

  Jednotné vstupné – 50 Kč

   Státní hrad Šternberk

   Horní nám. 6
   785 01 Šternberk
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account