Co ráno potřebuju nejvíc, je kafe. Bez něj ani krok. Není to skutečná fyzická potřeba, spíš pro ten pocit pohody, který si s ním udělám. Uvařím si ho do šálku a konečně můžu usednout k počítači. Otevřu facebook a prohlížím si, co je nového, kdo co dělá a čím bych se mohla inspirovat. Třetí příspěvek zvrchu a je to tam – Katka je na Bali! Kde ta se tam bere? Nikde nikdy nebyla a rovnou na Bali? Proč zrovna tam?…

 

Každá z Vás má určitě kamarádku, která dala na facebook kýčovitou fotku z bílých pláží Bali

 
Kdybych měla spočítat, kolik mých přátel bylo na Bali, nestačily by mi na to prsty na rukách. A počet stále roste. Proč se všichni hrnou na tak malý, malinkatý ostrůvek schovaný někde daleko v Asii? Rozlohou odpovídá pouhé čtrnáctině naší republiky. A vedle je tolik dalších zemí zvučných jmen jako Malajsie, Filipíny, Sumatra, … Tak proč Bali?

 

Lidé jezdí na Bali, aby se vyrovnali přátelům z facebooku

Z Bali se jednoduše stal trend. Lidé tam jezdí, aby mohli dávat fotky na instagram, spamovat timeliny přátel a být prostě „IN“. Kdo nebyl na Bali, jako by nebyl. Ale skutečně to tam stojí za to vážit tak dlouhou cestu? Dvanáct hodin v letadle s přestupem (když se to povede, tak jen s několikahodinovým, když se to nepovede, máte smůlu, můžete třeba o půlnoci trajdat Dubají, nebo taky v Soulu). A pak vkročíte na půdu, o které všichni básní a tajně v noci sní.

 

Bali je mix toho nejlepšího, co se může na malý ostrůvek vejít

 
Dobře. Teď přijde ten moment, kdy se budu muset jako vypravěčka přehoupnout na druhou stranu. – I já tam byla. A něco Vám povím. Bali je skutečně kouzelné místo. Najdete tam vše, co potřebujete. Na tak malém prostoru se schovala divoká příroda s dlouhými vodopády, osamocené pláže s černým pískem, můžete se potápět s karetami, vystoupat k hrdlu sopky, šnorchlovat s mantami. A ti z vás, kteří potřebují společnost, si najdou své. Ve městech, kde to bublá lidmi, na známých plážích, ve večerních barech…
Říkáte si – tohle najdu přece i jinde. Ale Bali představuje ideální drink namíchaný z těch nejlepších surovin. Hotový Sex on the beach. Na blízké Sumatře nenajdete tolik architektury pospolu, na Filipínách nenajdete tak vysoké vlny, v Malajsii se nedostanete na druhou stranu ostrova za pouhý den. Vše máte po ruce, divoká jízda, během týdne si uděláte dovolenou snů.

 

Bali je krásné místo a my bychom se měli starat o to, aby jím ještě dlouho zůstalo

Co se ale na Bali skutečně děje? Bali musí čelit přívalu turistů. Malinký ostrůvek, spousta lidí, všichni chtějí ze země vytěžit co nejvíc, ale už málo jí toho vrátí zpět. A tak se pláže zanáší odpadky, města houstnou, z kulturních památek se stávají přeplněné atrakce a my se musíme ptát – zůstane Bali ještě nějakou chvíli ráj? Doufám v to, aby ti z vás, kteří se tam chystají, mohli dát na instagram dalších pár fotek, které Vám budeme ráno, u kafe, v tichosti (v dobrém) závidět *heart* .

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account