Poděbrady mají svůj krásný lázeňský park, který vede od náměstí až k funkcionalistické nádražní budově z roku 1932, která je také jedním z architektonických skvostů a vůbec první funkcionalistickým nádražím v Čechách. V parku se nachází známé květinové hodiny, poblíž kterých stojí trpaslík odbíjející čas. Na okrajích Lázeňského parku stojí vila Kouřimka (známá ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě – vila Valšíkových) a Obereignerova vila, obě navržené architektem Josefem Fantou, hotel Tlapák, lázeňský dům Libenský či budova Centrálních a letních lázní s poliklinikou.
Nyní se podrobněji podíváme na druhou část parku od kolonády po nádraží.
Původní prosklená kolonáda profesora Libeňského byla postavena v roce 1938 podle návrhů architekta Vojtěcha Kerharta. Tzv. Nová kolonáda je zbudována nad pramenem profesora Libenského, který je dodnes aktivní. Každý návštěvník se může u pramene zastavit a zdejší léčivou vodu ochutnat. Stavba navazuje na sloupovou promenádu.
Nedaleko kolonády profesora Libenského se nachází kamenná socha ležící dívky od Břetislava Bendy a před kolonádou profesora Libenského je umístěna socha Klečící dívka od sochaře Otto Sukupa.
Přímo před kolonádou profesora Libenského se nachází bazén, který nahradil při rekonstrukci v roce 2004 ten starý původní. Nový bazén má osvětlení a programovatelné efekty vodotrysků a rozhodně stojí za to, se zde na chvíli zastavit a jen tak se dívat.
Před budovou poděbradského nádraží se nachází fontána se sochou Leda s Labutí od sochaře Břetislava Bendy. Plastika je inspirována starořeckou pověstí o matce Heleny Trójské, kterou svedl bůh Zeus v podobě labutě.
Zcela na konci parku se ještě nachází Trnkův pramen, ten byl navrtán v roce 1911 a je umístěn v moderním altánu.