Letos k nám se sněhem Martin nepřijel a tak jsme si za ním museli dojet o první adventní neděli na Kozákov. Ačkoli ještě u Turnova bylo krásně slunečno, tak na Kozákově jsme spatřili náš letošní první sníh. Co na tom, že držel jen pod pár stromy, jako předzvěst nadcházející zimy nám to stačilo.

Na Kozákov jezdíme poměrně často, minimálně tak 1-2x do roka se tam zastavíme, máme to místo moc rádi. Od poslední návštěvy jsme zaregistrovali, že za Riegrovou chatou vyroslo moc pěkné dětské hřiště, tak už se těšíme, až místo navštívíme s vnučkami.

Jinak bohužel, ačkoli to zprvu vypadalo, že bychom si mohli užít pěkných výhledů, ať směrem k Českému ráji, tak na Krkonoše, počasí se v těchto místech tak rychle mění, že z výhledů do kraje nebylo nic, ale nevadí, příště to jistě vyjde.

Kozákov je vyhledávaným výletním místem. Tvoří jihovýchodní konec Ještědsko-kozákovského hřebenu v nadmořské výšce 744 m, nazývaný též “Strážná hora” Českého ráje.

Riegrova turistická chata je postavená v roce 1928 a rekonstruovaná v roce 2003. V objektu je pořízen nový interiér restaurace a 7 pokojů se sociálním vybavením.

V těsné blízkosti je šestiboká vojenská věž s plošinou, která slouží jako rozhledna provozovaná odborem KČT Semily, který je zároveň majitelem chaty.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account