132
Seriál České televize zavádí diváky do roku 1919, kdy do Luhačovic po ukončení školy přijíždí dvojice mladých strážců zákona, které zde čeká jejich první působiště. Pokud se vám seriál líbí, proč si neudělat výlet do míst, která jsou se seriálem spojená? Možná budete překvapeni, že se nenatáčelo jen v Luhačovicích, ale také například Jimramově, na zámku v Hošticích u Kroměříže nebo v obci Lesní Hluboké.
Seriál Četníci z Luhačovic tak trochu navazuje na úspěch Četnických humoresek – děj se znovu odehrává v období první republiky a v hlavních rolích vystupují četníci. Tím ale podobnost s Četnickými humoreskami končí.
 
Četníci z LuhačovicSérie historických detektivek z počátků první republiky přináší dvanáct příběhů, které onu dobu před téměř sto lety popisují, jak ji nejspíš neznáme. Jako historickou etapu, kdy morálka a zločinnost byly ovlivněny ještě před pár měsíci probíhajícím válečným konfliktem, nejkrvavějším v dějinách. Jako čas, kdy se vojáci vraceli z fronty, často překvapeni tím, co doma nalezli. Jako dobu, kdy válečný černý obchod zplodil společenskou vrstvu zbohatlých kšeftmanů i chudé, kteří neměli na jídlo. A jako moment, kdy se osádky četnických stanic, které nový stát převzal po monarchii, musely rychle oprostit od zlé pověsti „rakouského četníka“. V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy.
 
Vedle ústřední dvojice mladých četníků a Pavla Zedníčka coby jejich zkušeného kolegy se v seriálu objevuje Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš nebo Vica Kerekeš.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account