Kolem této obory jezdíváme hodně často, nachází se v samém srdci Českého ráje, jen pár kilometrů od hradu Kost.
Již v roce 1829 předložil svijanský lesní úřad Jeho Jasnosti knížeti Carlu Rohanovi projekt na založení obory v žehrovkém lesním revíru. Po jeho schválení byl do poloviny roku 1831 díl lesa o ploše 517 jiter a 1218 čtverečních sáhů (necelých 298,5 ha) ohrazen zčásti zdí, zčásti sekanými latěmi (hrázkou) a byla tam postavena myslivna Bellevue.
Tato obora existuje dodnes a je zaměřena na chov mufloní a dančí zvěře. Kronika popisuje také jednu rohanskou rodinnou tradici: „… vždycky, když dobré nebe obdarovalo princem manželství Jeho Jasnosti prince Benjamina Rohana a Její Jasnosti princezny Stephanie Rohanové, rozené princezny Croy, uzavřené 3. Října 1825, byl na Kozím hřbítku vysazen jeden dub. Postupně, počínaje 13. červnem 1826 a konče 9. prosincem 1835, zkrášluje pět dubů toto nádherné místo…“. Lokalita je dodnes zvaná „U pěti princů“.
Obora Žehrov má v současnosti rozlohu 306 ha a je celá umístěna na území chráněné krajinné oblasti Český ráj. Terén v oboře je velmi vhodný pro chov muflona. Je zde tvrdé pískovcové podloží. Jednotlivé pískovcové skály a jejich skupiny vystupují na povrch, terénní převýšení v oboře je 80 metrů, mnohé rokle, skalnaté srázy a lesní porosty jsou pro zvěř chovanou v oboře vhodným a příjemným životním prostředím.
Běžně se loví z posedu, pro náročné lovce též šoulačkou. Šoulačka je vhodná jen pro fyzicky velmi zdatné jedince, protože terén – převýšení v oboře je pro pohyb osob velmi fyzicky náročný. Lov v oboře Žehrov lze doporučit skutečným milovníkům náročného lovu, resp. znalcům mufloní zvěře (v počtu cca 100 kusů), kteří dokážou ocenit vyzrálou a vyspělou trofej věkově zralého kusu.
Daněk se v oboře vyskytuje v počtu cca 30 kusů. Populace dančí zvěře je tvořena daňky s běžným skvrnitým zbarvením, daňky černými i daňky s bílou barvou. Každý rok se loví daňci ve všech věkových třídách.