Dalším místem, na které bych vás ráda pozvala, hlavně tedy rodiny s menšími dětmi, je Šťastná země v Radvánovicích u Turnova.

Za dobu její existence jsme zde byli již několikrát, nejprve s nejmladším synem, nyní jezdíme již s vnučkami.

Areál vznikl v roce 2004 a během své existence si získal množství stálých návštěvníků, především z řad rodin s malými dětmi. Myšlenka areálu vnikla již v roce 2002, kdy byly pořádány první Slavnosti slámy, tehdy ještě na pronajatém pozemku. Tam také vznikla potřeba dětských prolézaček.

Za ta léta se stále proměňuje, zvětšuje se nabídka toho, co zde návštěvník může okusit a zažít.

Od jara do podzimu se zde stále něco děje. Ať to jsou různé koncerty, řemeslné dílny, velmi oblíbené Slavnosti slámy, prostě programy pro celou rodinu.

Park je plný herních prvků, pískovišť, trampolín, lanovek, nad tím vším stojí hrad trosky s tobogány a v lese se skrývá geopark. Je zde také kontaktní ZOO plná zvířátek, která žijí na statku. V létě je možné se proběhnout v nedalekém kukuřičném bludišti.

Ve spodní části areálu je pak umístěn Geopark. Jedná se o dobrodružnou, hravou i poučnou stezku s interaktivními prvky, která je naším příspěvkem k rozvoji Geoparku Český ráj. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii. Příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

K odpočinku a relaxaci jsou po celém areálu rozmístěné lavičky, z velké části již zastíněny vzrůstajícími stromy. Samozřejmě nechybí ani možnost občerstvení i toalety.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account