Kdy 17. červenec 2021 10:00 – 18. červenec 2021 17:00

 
Máte rádi přírodu a jste tvořiví? Ozvláštněte si výlet v Jizerských horách návštěvou tvořivých dílen v Liščí boudě na Kristiánově! Ve vybraných víkendech si můžete vyrobit zajímavé předměty z korálků, skleněných kamínků a dalších materiálů, které mají svůj původ možná právě na Kristiánově.
Během prázdninových tvořivých víkendů budou mít malí i velcí návštěvníci příležitost vyrobit si například zvířátka z drátků a korálků, kamínkovou mozaiku nebo zdobený svícen ze sklenice. 

Speciální doprovodný program čeká návštěvníky zejména v sobotu 17. a v neděli 18. července. V rámci Dnů lidové architektury Libereckého kraje mohou zdarma navštívit expozici sklářské osady a následně si vyrobit krasohled. V neděli předvede sklářská dílna “V Záhoří” výrobu tažených skleněných figurek.

Program:
3. července – Zvířátka z korálků a měkkých drátků
17. – 18. července – Krasohled, ukázky výroby tažených skleněných figurek (pouze v neděli), vystoupení trampské kapely Alabama / Dny lidové architektury Libereckého kraje
31. července – Závěsná mozaika s kamínky
21. srpna – Zdobené svícny ze sklenic 

Otevřeno od 10 do 17 hodin. Vstup na dílny zdarma.

Po celou sezónu bude pro zvídavé děti připravena hra „O skláři Lišákovi“, která jim hravou formou přiblíží historii osady a napoví, kde podle místní pověsti hledat poklad čaroděje Tamanna. Šikovní pátrači nezůstanou bez odměny!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account