Dnes je tomu na den přesně 67 let, kdy se 30. srpna roku 1953 poprvé otevřely brány brněnské Zoo pro veřejnost.

Zoo Brno se nachází v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře na ploše 65 ha. Návštěvníci zde mohou vidět téměř 800 zvířat v 210 druzích. Za dobu existence zahrady jí navštívilo více jak 17 milionů turistů, jak domácích, tak i ze zahraničí.

Zoo Brno má řadu expozic, které využívají kopcovitý terén a lesnatý charakter zahrady. Expozice jsou doplněné množstvím různých skal, vodopádů či chýší.

Modernizace zoo v 21. století započala výstavbou pavilonu Tygří skály pro tygry a levharty. Zatímco výběhy jsou koncipovány jako džungle, interiér pavilonu napodobuje skalní jeskyni. Zajímavá je snaha o spojení expozic s domorodými stavbami, například výběh vlků kanadských je doplněn srubem kanadských indiánů kmene Haida, výběh bizonů doplňuje několik týpí prérijních indiánů a výběh koní Převalského mongolská jurta.

Dalším počinem v Zoo bylo otevření expozice Beringie roku 2010. Jedná se o komplex výběhů medvědů kamčatských, rosomáků a sibiřských ptáků, doplněný rekonstrukcí ruské vesničky.

V roce 2014 byla otevřena africká vesnice s expozicí žiraf, lemurů a plameňáků. V současné době se zoo specializuje na chov zvířat z oblastí Evropy, severní Asie a Severní Ameriky.

Samozřejmostí je i Dětská Zoo s velkým hřištěm, která představuje převážně hospodářská zvířata jako koně, kozy, ovce, slepice či králíky.

Brněnská Zoo je otevřena po celý rok, tak nezbývá, než popřát co nejvíce chovatelských úspěchů a spokojených návštěvníků.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account