Na kterých místech se seriál točil?
Četníci z LuhačovicSeriál vznikal nejen v Luhačovicích, ale i v Lesním Hlubokém na Brněnsku, kde byla vybudována filmová četnická stanice (na zdejším zámečku), téměř všechny městské scény se zase odehrávají v Jimramově mezi Poličkou a Novým Městě na Moravě. Zámek, na kterém bydlel baron Jan Jiří Podhajský a jeho žena Vilma Hermína, se nachází v Hošticích u Kroměříže.
 
Přímo v Luhačovicích si zahrála“ kolonáda, lázeňský park a náměstí. Stranou nezůstal ani Dům Bedřicha Smetany na Lázeňském náměstí, který představoval seriálový Hotel Popper. Naopak scény na nádraží se natáčely v jihomoravské Lednici. Ve 2. a 3. díle 1. série se děj mimo jiné odehrává na železnici, přesněji řečeno u železničního viaduktu nedaleko Magdalenského mlýa. Lokalita k natáčení byla vybrána na Olomoucku, na trati č. 310 v údolí Bystřice, mezi obcemi Domašov nad Bystřicí a Hlubočky. Seriál se ale točil i v okolí Znojma, v Brně nebo Praze.
 
Aby všechny scény vypadaly reálně, musely se přizpůsobit i silnice. Tak například vozovku v Sedlišti u Jimramova pokryli filmaři vrstvou zeminy s kamením, aby silnice vypadala jako ve 20. letech minulého století. Problém nastal i s uniformami – hned na začátku se musely ušpinit, aby divák nabyl dojmu, že byly použité během války.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account