Na Nový rok jsme s manželem zavítali na Českolipsko. Nejprve jsme si šli prohlédnout betlém na Holém vrchu a následně jsme jeli do Žízníkova. Nejprve pro kešku ke krásně upravené lesní kapličce a následně jsme se šli projít Naučnou stezkou kolem rybníku.

Naučná stezka Žizníkovský rybník začala být budována v Žizníkově poblíž České Lípy u Žizníkovského rybníka v roce 2013 z iniciativy vedení města Česká Lípa organizací Městské lesy Česká Lípa spol. s r.o.

Tabule i vedení naučné stezky jsou ve stylu ostatních naučných stezek města. Informační tabule nejsou očíslované, nejsou zde směrovky. Trasa navazuje nepřímo na značené turistické cesty Klubu českých turistů, v tomto případě na červenou z České Lípy do Mimoně poblíž řeky Ploučnice a nedalekou Cyklostezku Vlčí důl. Není zde velké převýšení a žádné překážky, trasu lze projít i rodinami s dětmi či projet na kole. Centrální lokalitou stezky je upravená lokalita Žizníkovského rybníka. V plánu je tuto naučnou stezku napojit přes Nový Žizníkov na 500 metrů vzdálenou Hubertovu naučnou stezku na okraji českolipské čtvrti Svárov.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account