Rozhodli jsme se pro cestu bez cestovky.. sehnat letenky,pojištění,ubytování.. v dnešní době se dá najít super let .. s málo přestupy.. jelikož je to naše druhá cesta zvolila jsem osvědčenou společnost Emirates.. Letěli jsme 6h.do Dubaje a po dvou hodinkách pauzy dalších 6.h do Colomba 🙂 Ubytování jsem našla a booking.com a pečlivě jsem naplánovala každý přejezd.. 
Když jsme vylezli z letadla dostali jsme správnou skleníkovou facku.. vedro,dusno .. wau .. spocení až na patě.. honem měníme menší obnos peněz a hledáme našeho řidiče.. Ano našeho .. z čech jsem domluvila přes facebookové stránky osobního řidiče,která nás povozí po Srí Lance za přijatelnou cenu.. Ukázalo se ,že řidič SIRI byl super průvodce a bavič.. jediné ,co člověk potřebuje je znalost angličtiny.. Po cestě nám ukázal spoustu zajímavostí,míst,rostlin,zvířat ,vzal nás na ochutnácku místní kuchyně.. Zážitek jako hrom! 
Viděli jsme malou čajovou plantáž,ukázal nám jak vypadají kešu ,když dozrávají.. přibrzdil u stromu plném kaloňů.. (mimochodem byl jimi obalený a ten rachot se nedá ani popsat- šíleně řvali)
Ukázal nám diamantové doly,kde se ručně kutá nehtama do hlíny a doslova vyškrabují diamanty z půdy.. ty se dají koupit už opracované v každém turistickém centru 🙂 Ale pozor!!! Musíte je proclít a schovat si certifikát původu !
Po Příjezdu na první místo k přespání jsme si konečně dali sprchu,najedli se a řidič nás vzal ještě na výlet k jezeru v národním parku Udawalawe,kde nám opět povyprávěl o tom ,jak to tam chodí… kdy je tam voda a kdy ne.. a jakto ,že najednou na břehu mezi silnicí a jezerem stojí slon.. ano sloni umí plavat a výborně 🙂 překvapení.. zatím co si fotíme sloního samce ,vypráví nám o dalších zvířatech .. wau .. plni dojmů se vracíme na náš pokoj.. Ještě před tím si domluvíme půjčení jeepu a ranní výlet na safari.. 
Safari bylo úžasné.. vidět se procházet slony ve volné přírodě je neskutečné.. o to větší překvapení ,když si to namíří přímo k vašemu jeepu.. Viděli jsme jich spousty a opět nám řidič vypráví o zdejších zvířatech a ukazuje nám věci ,kterých bychom si ani nevšimli- jako například ještěrka na kameni ,kolibříci na větvi.. sova v kmeni stromu- trvalo nám dlouho ,než jsme ji zbystřili .. Minuli jsme několik stád vodních bůvolů – mimochodem z těch domestikovaných se získává mléko a jogurt – mnohem hutnější a tučější ,než je z kravského mléka a vyrábí z toho také svůj tradiční nápoj ,který nazývají LASI.. Je to Právě tento jogurt s ledem a sirupem z palmy.. Moje chuťové pohárky byly v sedmém nebi.. ovšem zažívání za pár hodin hlásilo protest 🙂 
Naše putování pokračovalo na jih k moři na pláž Mirissa,kde jsme se ubytovali na 4 noci.. Na pláž jsme to měli kousek,ubytování bylo moc fajn..Majitel hotýlku nám slavnostně oznamuje,že i když to na booking.com není psané ,máme jako bonus snídani a klimatizaci.. hip hip hurá 🙂 Ušetříme nějakou kačku 🙂 Po té se vydáváme na pláž,prozkoumat okolí.. přeci jen jsme již na Srí Lance 2 dny a teprve teď uvidíme moře 🙂 
No tak pláž je naprosto dokonalá,málo lidí.. zakempili jsme u plážového baru Mirissa Eye kde dělá spousta místních chlapíků všech věkových skupin.. Jsou fajn,pořád se na nás smějou – docela jsme se s nima zkamarádili 😉 Přítel je spokojený,že konečně je u moře na místě ,kde jsou vlny.. já jsem rozpačitá,přidjou mi velké.. moc velké.. Ale nechala jsem se přemluvit a vlezla do vody 😀 No po pár zoufalých pokusech dostat se za “překul” pořádné facce od vlny,po které následovalo pár kotoulů,náraz hlavou o dno prchám z vody za hlasitého smíchu svého partnera.. tak první pokus o zdolání vlny a zároveň i poslední… utírám si vou z očí a šahám si na hlavu.. do háje.. já tam ztratila brejle.. Mirisa pro mně byla pláží ke kochání a přítel byl ve svém živlu.
Další den jsem pro něj měla úžasný dárek k narozeninám.. Domluvila jsem nám tuk-tuk (místní malé vozítko) a jeli jsme na pláž Weligama ,kde už na mého partnera čekal mnou zaplacený a domluvený instruktor Surfu..  (ale to popíšu jindy) 
 Mirisy jsme pak odjížděli tuk-tukem na další úžasné místo – Unawatunu.. Nádherná pláž ,nádherné ubytování a s poopenzí.. ,kde jsme strávili 8 nocí.. Konečně jsem se mohla koupat 🙂 I když to také byl adrenalin.. tady byl “překul” hned na začátku a chtělo to přeskočit.. cestou z vody jsem já i ostatní turisté kolikrát skončila bradou v písku 😀
Během tohoto pobytu jsme si udělali výlet do záchranné stanice želv, do zahrádky s kořením a vyšlápli si hromadu schodů k Budhovu památníku.. Užili jsme i spoustu koupání a opalování a bavili se s místními ,kteří se nás každý den ptali jak se nám líbí na Srí Lance a odkud jsme atd..
Odtud jsme pak odjížděli hotelovým taxíkem do hlavního města ,kde jsme přespali a strávili den na pláži Colomba.Upřímně ,není moc o co stát.. pláže v hlavní městě ,nebo Negombu nejsou čisté.. jelikož je to přímo naproti Indii asi tušíte- všude bylo spousta odpadků,což byla obrovská škoda.. Pláže byly nádherně široké a dlouhé. 
To je pro dnešek všechno 😉 další poznatky z dovolené budou následovat
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account