Muzeum Přední Kopanina je umístěno ve zcela nově rekonstruovaném objektu barokní kaple sv. Ludmily a Marty. Expozice se věnuje historii obce, včetně archeologických nálezů. Muzeum se řadí k nejmenším ve střední Evropě.

Muzeum na Přední Kopanině je umístěno ve zcela nově rekonstruovaném objektu barokní kaple sv. Ludmily a Marty. Ohleduplná rekonstrukce navrátila této kulturní památce zpět její barokní vzhled včetně detailů (okna, dveře, omítky, malby) a v podobě umístění přehledných dějin této historické obce do jejího interiéru i novou náplň a smysl.

Expozice je tvořena čtyřmi oboustrannými velkoplošnými bannery zavěšenými ve vzduchu, aby zcela minimálně tříštily a rušily nevelký interiér kaple a nezakrývaly tři okna a čtyři obnovené niky s rekonstruovanou původní výmalbou. Na bannerech se stručně dozvíte něco o historii obce ve čtyřech základních časových úsecích (pravěk, raný a vrcholný středověk, období před a po třicetileté válce, od 19. století k dnešním dnům). První strana oboustranných bannerů obsahuje větší množství obrazových informací a druhá strana naopak detailnější faktografické texty.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account