Dalším z výletních cílů v Litomyšli byla návštěva tohoto muzea, tématicky jsou to jedna z mých nejoblíbenějších a když už konečně bylo po půl roce otevřeno, nemohla jsem si jeho prohlídku nechat ujít.

Muzeum panenek se nachází v těsné blízkosti zámku. Je zde vystavena sbírka sběratelky MUDr. Dobromily Filové – navazuje na úspěšné výstavy konané na druhém okruhu litomyšlského zámku a je rozšířena o více jak 250 exponátů. Sbírka zahrnuje hračky od roku 1850 po současnost. Na cca 250 metrech čtverečních naleznete v šesti místnostech vše, co „maminky panenek“ potřebovaly v jednotlivých obdobích ke hře.

 

Uvidíte historické domečky a pokojíčky, poznáte bydlení princezen, ale také venkovských lidí, obchůdky nebo americké farmy. Expozice panenek začíná nejstarší panenkou oblečenou do litomyšlského kroje a končí panenkami Barbie, které se již dnes stávají historií.

I páni kluci zde najdou předměty svého zájmu – model železnice, autíčka, cirkus s maringotkami, nože, různé hry a jiné historické hračky.

Součástí expozice je dětský koutek. Muzeum je otevřeno denně od 10.00 do 17.00 hodin.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account