Šumava má pro nás stále nová a nová překvapení. Již jste mohli vidět sovinec v Borové Ladě a nyní mám pro Vás další unikát.

  

 Ve své podstatě novinkou je na Šumavě Vlčí výběh, který najdete asi 500 metrů před vjezdem do města Srní. Odbočky Vás nasměrují na Návštěvnické centrum Srní, kde je velké parkoviště a potom krásná nová budova NC (energeticky pasívní dům) i s dětským hřištěm a možností posezení unvitř i venku.

 

Zde si můžete zakoupit suvenýry, občerstvení, posedět a nabrat síly 

cestou za vlky si prostě odpočinout.

 

 Cesta k Vlčímu výběhu je krásnou procházkou členitým terénem, kde ale najdete nejen další info cedule, ale také odpočívadla.

  


 Stále stoupající krajinou jsme došli po šipkách k výběhu. Ten má rozlohu asi 3 hektary a uprostřed vede 300 m dlouhá lávka 

 s pozorovacími stanovišti, vyvýšená tak 3 – 4 m nad výběhem. Zde již je potřeba chovat se tiše a sledovat, zda se poštěstí a uvidíte vlky. Ti zde dlouhá léta nebyli k vidění, ale poslední roky se do naší republiky postupně vrací.

 
                               ( foto půjčeno z internetu, trojice narozených vlčat)
 Na Šumavě je 9.ti členná rodina a my jsme to štěstí měli a vlky viděli. Fotky sice nejsou moc kvalitní, tak blízko vlci nejdou, ale vybrala jsem pro Vás takové, aby tam vlci byli vidět.

 

 Vlci nás tak zaujali, že jsme k nim jeli i druhý den. A opět jsme měli štěstí. Byli jsme tam brzy po ránu, ještě nebylo moc návštěvníků a vlci přišli blíže než minulý den.

 

 Návštěvu NC Srní a vlčích výběhů všem milovníkům Šumavy mohu jen doporučit.

 

(Na konci obrázků vidíte luxusní WC a také odměnu z lesa u NC – našeho letošního posledního hřiba)

 

Hudlenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account