Jedná se o soukromé muzeum (shodou okolností jsme jeho majitele osobně poznali jako ortodontistu, když jsme k němu dlouhá léta docházeli s nejmladším synem na rovnátka).

V Parostrojním muzeu, které je součástí zahradní železnice, jsou k vidění různé typy modelových i skutečných parních strojů, stabilních motorů a dva historické traktory. V expozici je jedna z nejstarších, ne-li nejstarší funkční lokomobila pro pohon parní mlátičky, která se dochovala na našem území (rok výroby 1893). K vidění jsou i dva historické traktory.

V provozu jsou dvě parní lokomotivy, z nich jedna vlastní konstrukce, a motorová lokomotiva. Tři vagóny uvezou každý až 3 dospělé cestující nebo 4 děti.

Trasa dráhy je vedena v poměrně rozlehlé zahradě dvěma okruhy, malým o délce 50m, velkým o délce 350m. Na velkém okruhu je železný železniční most přes vodní nádrž.

Dráha není otevřena trvale. Návštěvu je potřeba předem telefonicky domluvit (+420 608 818 990), případně sledovat informace na fcb: https://www.facebook.com/MalaDrahaSkalsko

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account