Ještě jednou se vrátíme do Železného Brodu, nachází se zde totiž soukromá sbírka skleněných betlémů paní Aleny Kortanové, která je jedinou takovou na celém světě.

Uvidíte přes 70 skleněných betlémů, historických i moderních. Nejvíce z nich je klasických – figurkových, vyráběných u sklářského kahanu. Najdete tu však i velký hutní betlém, zasazený do ručně malovaných kulis Železného Brodu. Dále uvidíte betlémy korálkové, ryté, broušené, z dutých skleněných trubic, betlémy – tavené plastiky, betlémy na skle malované i betlém – skleněnou mozaiku.

Skleněné betlémy jsou fenoménem Železného Brodu, zde se zrodily a jejich tradice je zde stále živá. 

Vstupné do minimuzea je dobrovolné.

Do minimuzea projdete prodejnou skla, kde si můžete zakoupit několik druhů skleněných betlémů, ostatní typické železnobrodské figurky, skleněné ručně vinuté perle (u sklářského kahanu vyráběné korálky), ryté sklo, skleněné květiny, skleněné šperky a bižuterii a další regionální skleněné výrobky.

Příležitostně můžete v prodejně sledovat předvádění sklářské výroby u sklářského kahanu (převážně o letních prázdninách). V prodejně nabízíme možnost nechat si vytvořit náušnice nebo šperk z vinutých perlí dle Vašeho návrhu. Pokud je v tu chvíli v prodejně volněji, tak na počkání, při větším počtu návštěvníků po domluvě.

Součástí minimuzea je kreativní korálková dílnička pro děti i dospělé, kde si můžete vytvořit náhrdelník podle svých představ, náušnice, jednoduchou vánoční ozdobu a nebo jiný skleněný výrobek za jednotnou cenu 30 Kč. Výrobu zvládnou i malé děti, rádi vám zde se vším poradí a pomohou.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account