Zoologická zahrada a botanický park Ostrava se nachází v ostravské Stromovce na území městského obvodu Slezská Ostrava. Byli jsme tu již dvakrát s odstupem tří let a na první pohled bylo patrné, jak se zde pořád staví, buduje, vylepšuje…

Zahrada vznikla v místě Parku oddechu, který byl založen 4. února 1948, ale samotný první zvířecí prvek byl do zahrady přinesen až později. V roce 1950 byla postavena bažantí voliéra, ptačí voliéra a skleník, ve kterém mohlo ptactvo zimovat. Oficiální výstavba zoologické zahrady začala až na přelomu let 1951 a 1952. V roce 1955 fungovala již zoologická zahrada oficiálně, byly dokončeny stavební práce, cesty, sociální zařízení, vstupní brána, návštěvníci mohli obdivovat akvária, exotické ptactvo, klece s opicemi, klokany, divoká prasata, lamy guanako a od roku 1956 také slona indického. Zahrada byla postupně z parku přesouvána do Stromovky a nový areál byl veřejnosti otevřen 1. května 1960.

Ostravská zoologická zahrada zaznamenává za poslední roky obrovský rozvoj. S rozlohou 100 hektarů je vůbec druhou největší ZOO v republice a v přirozeném prostředí lesoparku se zde nachází na 400 druhů a 4000 kusů zvířat. Mezi hlavní lákadla patří například sloni, hroši, šimpanzi v Pavilonu evoluce nebo afričtí kopytníci v části Safari. Na své si zde přijdou také milovníci flóry, kteří mohou navštívit několik botanických stezek a zejména na jaře obdivovat rozkvetlé rododendrony, kterých je zde nejvíce v republice. Zahrada disponuje také výukovým centrem nebo restaurací. Samozřejmostí je také komentované krmení zvířat nebo noční prohlídky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account