Při naší nedávné procházce po Litoměřicích jsme nemohli minout ani toto místo.

Jako gotický kostel je připomínána již v roce 1384. Radní protokol uvádí žádost biskupa Jaroslava Františka ze Šternberka z roku 1676 o pusté místo po kostelíku sv.Jana na Dubině. Na tomto místě pak byla následujícího roku vystavěna zřejmě Giulio Broggiem dnešní kaple sv.Jana Křtitele, což dokládá nápis na vstupním portálu. Opravována pak byla v letech 1910 a 1955. Nad portálem najdeme též znak tehdejšího litoměřického biskupa Jaroslava Františka ze Šternberka. Uvnitř kaple se nachází renesanční náhrobek z roku 1573.

Hned pod kaplí je pak možno navštívit oblíbenou kavárnu. Ta vznikla v budově bývalého vlakového nádraží v červenci roku 2014. Před samotnou kavárnou je pak umístěna jedna z menších parních lokomotiv, která byla vyrobena v roce 1897.

A na své si přijdou i malí návštěvníci. Na přilehlém prostranství byla v říjnu 2014 pro nadšence zprovozněna modelová železnice s dominantami města Litoměřice, která prošla v loňském roce celkovou rekonstrukcí. Přes zimu sice vláčky nejezdily, ale i tak se bylo nač dívat.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account