Sportovní nebo městské?: Výběr kola, který odpovídá vašemu stylu

V následující odstavcích bych vám ráda předala a shrnula své poznat s výběrem kola pro ženu. Doufám, že se tím inspirujete a vybere si kolo, které bude přizpůsobené vašim potřebám a ne potřebám mnohdy neochotných a neznalých prodavačů.

První radou, kterou vám při výběru mohu vřele doporučit, je obezřetně vybírat prodejnu, kde kolo nakoupíte. Vybírejte ze specialistů, kteří mají s prodejem kol zkušenosti, nenechte se uchlácholit nízkou cenou a známostí hypermarketů a nespecializovaných sport obchodů, které prodávají od každého něco a ve své nabídce se dobře nevyznají.

Před samotným  výběrem si promyslete, na jakých trasách a jak často budete kolo používat. Pokud budete jezdit převážně po městě, nedává smysl horské kolo. Naopak je nesmyslné pořizovat skládací kolo městského typu do čistě horkého terénu. Dle intenzity jezdění na kole poznáte maximální investici do kola. Budete-li vyjíždět na kole jednou do roka, jistě nedává smysl si kupovat speciálku za několik desítek tisíc korun – postačí vám klasické kolo z nižší cenové kategorie. Při pořizování kola myslete i na budoucnost, pokud víte, že budete na kole každý den, klidně si pořiďte o stupeň lepší stroj. Za pár měsíců nebudete litovat, že jste koupili horší a řešit následný prodej a výběr nového.

Pamatujte na to, že nikdy nekoupíte ideální kolo na všechno. Neexistuje dobrý kompromis kola na singletract, na cyklostezky a do města. Kolo přizpůsobte vždy tomu, kde budete nejčastěji jezdit. Pokud budete 90% času jezdit ve městě, volte městské kolo a pro občasné vyblbnutí na singletrack si kolo vypůjčte.

Před výběrem samotného designu a barvy kole se zaměřte na výbavu kola a celkovou funkčnost.   

Potřebuji kolo do města
Pro ty z vás, kteří kolo používají na přes do práce, vyjížďky po městě za nákupy a na víkendech do přírody po zpevněných cyklostezkách mohu doporučit městské kolo. To je uzpůsobené pro jízdu v městském provozu, po pevných cyklostezkách v okolí měst. Má speciální nastavení posedu, geometrií kola a vybavení.  Na kolo si můžete sednout i v elegantním oblečení. Ve výbavě kola naleznete  blatníky, chrániče řetězu proti umazání si kalhot či sukně, zvonky, nosiče na tašky a další.

Dávám přednost sportovním výkonům
Plánujete-li kolo používat k sportovním výkonům pro dlouhé projížďky na silncích, doporučujeme silniční kolo.

Pro vyjížďky do přírody
Nebaví vás silnice a dáváte přednost projížďkám na čerstvém vzduchu v mírných terénech typu pole a lesy? Pořiďte si horské či crossové kolo.

Pro extrémní podmínky
Pro singletracky a do obzvláště náročného terénu doporučuji pořídit celo-odpružené horské kolo v dámské variantě. Ty mají uzpůsobenou konstrukci –  jiný rám, šířku řídítek, sedla atd.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account