Stěhování čeká alespoň jednou v životě více méně každého z nás. Jde o velmi fyzicky i psychicky náročnou disciplínu. A i když jsme skálopevně přesvědčeni, že žijeme minimalisticky a doma neskladujeme nic, co by nebylo nezbytně nutné, když dojde na lámání chleba, býváme pak většinou nemile překvapení, kolik krámů se v těch skříních skrývá. Aby se ze stěhování nestal horor, stačí dodržet pár jednoduchých pravidel, které vám napomohou k tomu, abyste se přestěhovali, pokud možno v poklidu, a bez zbytečných nervů.

Začněte včas
„Ale, to má čas…“ To je věta, která v tomto případě není na místě. Ačkoli máte pocit, že těch svých pár švestek si sbalíte za víkend, naházíte je do auta a je hotovo, věřte, že to tak není. Klíčem k úspěchu je začít s balením včas. I kdyby jen po pár krabicích za den. Postupně nejspíš zjistíte, že věcí je ve skříních pořád stejně a krabic ubývá raketovou rychlostí. Začněte proto raději po malých krůčcích, klidně i tři týdny dopředu. Díky tomu se nijak zvlášť nepředřete a dá vám to navíc dostatek času popřemýšlet, co potřebujete, a co už naopak u vás doma nadále nemá své místo ani uplatnění.

Třiďte
Při samotném balení nezapomínejte třídit. Nad každou věc se důkladně podívejte a zapřemýšlejte, jestli a jak často ji využíváte, jestli to tričko, co už v šatníků pomalu sežrali moly má opravdu cenu si s sebou převážet do nového domova a nechte si jen to, co vám skutečně přináší radost a užitek. Ušetří vám to spoustu místa v novém bydlení a spoustu sil při přenášení krabic plných harampádí, které pak nakonec stejně skončí ve sklepě.

Udělejte si systém
Systém je v tomto případě klíčový, abyste pak po přestěhování netrávili hodiny hledáním ponožek v krabicích s čepicemi, nebo hledáním lžiček v krabici mezi dětskými hračkami. Popište si krabice, ať přesně víte, co v nich je a dávejte do nich jen věci podobného charakteru. Na krabice s křehkými věcmi můžete nalepit barevnou pásku, abyste věděli, že je potřeba s nimi zacházet opatrně, obzvláště, pokud si máte v plánu objednat stěhovací službu. V novém domě pak ukládejte krabice s obsahem tak, aby byly v místnostech, kde budete nakonec věci vybalovat. Tedy nádobí a spotřebiče do kuchyně, oblečení do šatny a podobně.

Nechejte si pomoct!
Hrdost stranou. Na přestěhování několika let vašeho života sami nestačíte. Možná na přetahování krabic a kufrů, ale pokud jde o nábytek a těžší věci, poproste o pomoc přátele nebo rodinu. Pokud máte malé auto a museli byste jezdit tam a zpět asi tak stokrát, poproste někoho o půjčení vozíku, nebo, a to je ještě pohodlnější řešení, půjčte si dodávku. Je v ní spousta místa, a navíc předejdete komplikacím v případě, že v den stěhování bude pršet. Nehledě na fakt, že dodávka pojme mnohem větší množství věcí. Pomohou vám také pomůcky, které ulehčí zejména stěhování větších předmětů.

Ač zní stěhování děsivě, nemusí tomu tak být. Pokud se včas připravíte a vše promyslíte, nemusí to být až taková apokalypsa a nakonec budete jistě rádi, že jste v novém a vše máte zdárně za sebou.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account