Pardubický kraj – České památky opět ožijí, blíží se totiž Hradozámecká noc. Ta se uskuteční v noci ze soboty na neděli. Pořadatelem je Národní památkový ústav.
 


V Pardubickém kraji bude možné navštívit hned čtyři památky. V sobotu od 18 do 22 hodin bude připraven program v Národním Hřebčíně Kladruby nad Labem. Návštěvníci se mohou těšit na koncert UniusTrio, který proběhne v kostele sv. Václava a Leopolda. Budou také připraveny netradiční prohlídky zámku s císařovnou Alžbětou zvanou Sissi. Program je připravený i pro nejmenší v podobě her a kvízů.
Na Hradozámecké noci nesmí chybět hrad Kunětická hora. Akce bude zahájena lampionovým průvodem z podhradí v sobotu ve 20 hodin. Poté jsou připraveny večerní prohlídky hradu.
Na zámku Litomyšl jsou naplánované prohlídky od 15 hodin do půlnoci. Dostupná bude také výstava Krása (v) kostýmu, kde budou k vidění operní kostýmy z Národního divadla.
A na Nový zámek u Lanškrouna zavítají v 19 hodin pohádkové postavy. K tomu budou probíhat průběžné prohlídky, při svitu svíček v prostředí zámku.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account