169

Cestou k domovu z Orlických hor jsme se zastavili v areálu zámku v Doudlebech nad Orlicí. Tentokrát naše kroky jako první směřovaly na Babiččin dvoreček, pokochat se zdejšími obyvateli.

Vstup do Babiččina dvorečku je volný, “interaktivní” kasičku na případné dobrovolné příspěvky na obživu a zázemí zvířátek najdete u východu z Dvorečku (napravo), další pokladnička bývá umístěna u pokladny v zámecké kavárně.

V současné době jsou nejslyšitelnějšími obyvatelkami Dvorečku husy a kachny, vždy na jaře se těšíme na nové přírůstky, kdy se k jehňátkům přidají i selátka. Mezi oblíbené rezidenty patří např. oslí sestry Jája a Pája, novou hvězdou Dvorečku je lamák Ondřej a pozadu nezůstává ani jeho parťák, oslík “malý Bobeš”.

Babiččin dvoreček představuje selský dvůr, ve kterém se děti seznamují s domácími zvířaty, jaká se kdysi chovala na českém venkově. V „Babiččině dvorečku“ si prohlédneme krávy, koně, poníky, králíky, kozy, ovce, prasata, husy a dokonce i oslík prý do českých zemí patřil. Součástí zámeckého parku v Doudlebách nad Orlicí je obora se zvěří založená roku 2006. Žijí tu mufloni, jeleni, krocani, pštrosi, daňci, srnci a divoká prasata.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account