Kdy 12. září 2021 10:00 – 17:00
 
Poznejte perlu českého baroka – zámek Liblice (běžně nepřístupné konferenční centrum akademie ČR) při příležitosti akce místních včelařů. Zažijete chvíli pohody na terasách parku se skleničkou medoviny a vaše děti nahlédnou do podmanivého světa včel.
Užijte si s námi 5. ročník Dne medu na zámku v Liblicích!

Dozvíte se, jak vypadá současný chov včel a nahlédnete do proskleného úlu, abyste viděli, jak včely žijí. Na zámeckých terasách s výhledem do parku si vychutnáte med, medovinu a další produkty od včelařů z mělnického regionu včetně medového piva z nedalekého vyhlášeného pivovaru. Rodiče s dětmi si vyrobí svíčky z včelího vosku nebo se zúčastní připravených soutěží a her. O včelařství a medu budou vyprávět zkušení včelaři. Hudebník a také včelař Dan Bárta Den medu uzavře koncertem. V ceně vstupného je prohlídka zámku Liblice a jeho malebného parku.

V rámci mezinárodního projektu European Heritage Days (dny Evropského kulturního dědictví) včelaři zahájili spolupráci s konferenčním centrem Akademie věd ČR, kde pro tento projekt otevřených dveří připravují tematický kulturní program. Na nádvoří zámku vás pobaví spolek historickým šermem a personál zámku v historických kostýmech vás vtáhne do historie.

V interiérech zámku budou probíhat komentované prohlídky interiérů i expozice historie a současnosti včelařství. Současně zde bude degustace medů přímo od včelařů z regionu. Na terase zámku bude malý jarmark (s omezením na tradiční řemesla a produkty). A pak je ideální okamžik posedět na zámecké terase se sklenkou medoviny s výhledem do anglického parku.

Velké množství návštěvníků využije možnost procházky parkem, kde budou soutěžní stanoviště pro děti a expozice s ukázkou praktického včelařství včetně živých včel v proskleném úlu.

Den medu
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account