Ať už jedu kamkoliv, na dlouho, nebo na chvíli, vždycky s sebou vozím pár oblíbených věcí, díky kterým je moje cesta příjemnější, ať mě na ní potká cokoliv.
 
 
 
Je jedno, jestli se chystám do letadla, nebo do autobusu, budu v Evropě, nebo kdekoliv jinde ve světě. Ve chvíli kdy mám s sebou své základní věci, vím, že mi bude dobře. 
 
Takže, krom oblíbené trojkombinace peněženka-klíče-mobil a veškerých cestovních dokumentů, nikam nevyrážím bez těchto věcí:
 

  Krém na ruce a balzám na rty. Ano, i já patřím k těm závislákům, kteří se bez téhle dvojky neradi někam vydávají.
  Sluchátka. Ať už se jedná o poslouchání hudby, mluveného slova, sledování přednášek, nebo studium něčeho nového, ráda na cestách využívám volný čas a sluchátka mi umožní vytvořit si svůj svět kdykoliv a kdekoliv, aniž bych tím někoho obtěžovala.
  Voda. Většinou si vozím vlastní láhev na vodu, filtrační nebo klasickou. Je to ekologičtější i ekonomičtější.
  Moje oblíbené jsou tyhle:
   

  Něco od bolesti. Není nic horšího, když na vás leze migréna a či jen klasická bolest hlavy a není to čím zahnat. Ne že bych to potřebovala často, ale kdo je připraven, není překvapen. 
  Špunty do uší. Bez nich nevytáhnu paty z domu. Doslova. Mám lehké spaní a hluk z ulice, nebo nezvyklé zvuky nového místa mi nedovolí v klidu usnout. Špunty se navíc skvěle osvědčily i v letadle či autobusu, když si chcete na chvíli odpočnout a štěbetání spolucestujících už vám přijde otravné. 

 
Já mám nejradši tyhle:
 

 

  Maska na oči. Někdy potřebujete spát, i když je venku ještě světlo, nebo ve sdíleném pokoji na hostelu vaši spolubydlící ještě nechtějí zhasnout. V tu chvíli nasadím masku na oči, dám špunty do uší a spinkám si jako miminko.

 
Moje oblíbená je tahle:
 

 

  Nafukovací polštářek. Není nic horšího než vykroucený krk, když jste se snažili někde po cestě spát s hlavou opřenou o okýnko, nebo volně visící ve vzduchu.
  Šátek. Naprosto nepostradatelný proti chladu i proti pražícímu slunci. Skvělá věc nejen kolem krku, či přes hlavu a ramena, ale i na sednutí, utření, odnesení věcí. Prostě multifunkční pomocník.
  Něco na čtení. Podle situace si buď beru klasickou knihu/časopis, nebo mám vždy nějakou dobrou knížku uloženou ve formátu pdf v telefonu. Pokud neradi čtete, dbejte na vysoký podíl obrázků v publikaci. 
  Za poslední roky se mi báječně osvědčila powerbanka. Ta moje mi umožní 2x do plna dobít telefon a tak si v pohodě můžu užívat zábavu. Protože vybitý telefon je v dnešní době pořádný průšvih. 
  Sluneční a dioptrické brýle. Když musíš, tak musíš.
  Podle situace i foťák, někdy ho ale skvěle nahrazuje telefon.

 
V posledních letech úplně nejradši cestuji nalehko. Už dávno si nebalím šíleně těžký kufr plný věcí, které vůbec nepotřebuji.
 
K seznamu výše už si jen do malého kufříku zabalím pár kousků oblečení, nabíječku a nějakou kosmetiku a mám hotovo. Samozřejmě že detaily se vždy budou lišit podle ročního období, nebo cíle či účelu cesty. Ale s mnoha dalšími cestovateli jsme se shodli, že nezáleží úplně na tom, kam, nebo na jak dlouho jedeme, protože ty základní věci, bereme stále ty stejné.
 
Co smíte zabalit do příručního zavazadla, na palubu letadla, píšu TADY.
 
A co nesmí chybět na cestách vám? Napište mi do komentáře, ať se můžu inspirovat i já. 
 
Šťastnou cestu!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account