Německý LEGOLAND se nachází v malém městečku Günzburg, které je vzdáleno necelých 500 km od Prahy. V roce 2012 byl oceněn jako jeden z nejlepších zábavních parků pro děti v Evropě.

Areál LEGOLAND nabízí více než 50 atrakcí a je rozdělen do 8 jednotlivých tematických parků. Je to zábavní park a tomuto označení dělá čest a slávu. Stejně jako Merlinův hrad, který zde nominuje.  Zažili jsme zde spoustu legrace a adrenalinu. Zcela jistě si zde každý najde něco, čemu podlehne.

V tomto parku jsem byla již potřetí a jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého. Hned první jízdu jsme zahájili na pirátské lodi a potom jsme se přesunuli do vodní části, která je pravým rájem pro všechny malé i velké kluky. Zde je na místě vzít náhradní oblečení, protože zde probíhají skuteční vodní bitky. Naštěstí bylo celkem slunečné počasí a mému největšímu pokladu zářili oči štěstím.

 

Kde je světlo, tam je i žár. Zvládni tento pohyb a zasaď svým nepřátelům úder na celý život.

Tak přesně na tomhle jsme tam ulítávali. Po mnoha měsíců připravoval Mistr Wu své bojovníky na boj s jejich největším nepřítelem, velkým Mistrem hadů. Nyní se stali mistry živlů a své schopnosti dokonale ovládají. Něco naprosto bombastického. Prostě nasednete do červeného autíčka a vydáte se do velkého finále v interaktivní 4D jízdní atrakci. Hlavně nesmíte zapomenout střílet. Na konci vám bojovníci zatleskají.

MINILAND – je srdcem LEGOLANDU, ve kterém je zobrazen svět v měříku 1:20. Zde jsem si mohli prohlédnout zmenšeniny evropských měst a staveb včetně všech nepatrných detailů a to za zvukového i pohybového doprovodu. Vlastně se jedná o malý svět z LEGO kostiček.