Býkov je hospodářský dvůr na území obce Hromnice v okrese Plzeň-sever, asi 1,5 km severozápadně od centra Hromnice, 5 km jihovýchodně od Kaznějova. Dvůr byl postaven na místě středověké vsi Evženem Tyttlem, opatem plaského kláštera, v letech 1703–1705 a později rozšířen. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

V objektu se nachází muzeum historických zemědělských strojů a nástrojů. Kromě toho se zde nalézá stará kovárna s původním funkčním vybavením a tzv. “Černá kuchyně” na pečení chleba. Restaurace “Býkov” s venkovní terasou nabízí českou kuchyni, v prostorách Černé kuchyně lze ochutnat jídla staročeská. Nechybí ani moderní lehká kuchyně s vegetariánskými a zeleninovými pokrmy. Podávají zde výborná vína z Čech, Rakouska a Itálie.

Statek uprostřed nedotčené přírody v nádherné lesnaté krajině, která je opravdovým rájem pro milovníky dovolené v přírodě. Areál po citlivé rekonstrukci nabízí programy preferující zdravý životní styl – pěší túry nebo vyjížďky na kole či na koni, v zimě běžky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account