Botanická zahrada hl. m. Prahy a skleník FATA MORGANA         
 
Pokud máte doma dítě, ať už milovnici květin či kluka botanika, není nic lepšího než s nimi vyrazit do Botanické zahrady hl. m. Prahy v pražské Troji. Já osobně jsem tam zavítala už několikrát, s Kájou zatím jen jednou – loni. Botanická zahrada má venkovní expozice i vinotéku sv. Kláry otevřenou celoročně, ovšem pozor skleník Fata Morgana má pondělky zavřeno.
Auto jsme nechali zdarma zaparkované v sídlišti Bohnice, které od vstupu do Botanické zahrady odděluje ulice (silnice) K Pazderkám. K botanické zahradě se můžete dle svého bydliště dostat pěšky, autem, autobusem, lodí, přívozem – veškeré přístupy jsou popsány na internetových stránkách.
Botanická zahrada je dle internetových stránek částečně bezbariérová, z mého pohledu je však na procházky s kočárkem dostatečně rozsáhlá a schůdná. Podmínky pro rodiny s dětmi (ohřívání pokrmů, přebalovací pulty, atd.) stejně tak pro invalidy jsou popsány na internetových stránkách.
Občerstvit se můžete v čajovně U Cesty, u stánků s rychlým občerstvením a v bistru nazvaném Botanická na talíři. My jsme měli svačinu a pití sebou, tak jsme si jen na konci procházky dali párek v rohlíku u bistra, které se nachází kousek od severního vchodu, kterým jsme přišli do zahrady.
Kája jel opět na svém oblíbeném dětském odrážedle. Ze začátku byl zaražený, neboť se domníval, že jdeme do ZOO. Postupně se mu ale líbilo v zahradě čím dál víc. Nejdříve objevoval teepee, poté vystoupal s tatínkem na rozhlednu a také si velmi rád vychutnal odpočinek na houpacích sítích.   Rozhledna je otevřena od začátku dubna do konce října a je z ní nádherný výhled na Prahu. Velmi se mu líbila i Fata Morgana a to jsme tam ani nemuseli být v období lákavých výstav – orchidejí a motýlů.  Když jsme u toho, tak výstava orchidejí se v letošním roce konala od 2. 3. do 25. 3. 2018 a výstava motýlů proběhne od 3. 4. do 20. 5. 2018.
Mně osobně se velmi líbily všechny kytičky, hezký dojem ve mě zanechalo vidět malíře , kteří zachycovali na svém plátně krásu kvetoucích rostlin. Narazili jsme na ně kousek od stánku v Ornamentální zahradě. Dalším kulturním obohacením byl probíhající koncert vážné hudby, do jejichž tónů jsme se zaposlouchali.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account