Zámek a hrad Bečov nad Teplou asi nemusím dlouho představovat. Zvláště relikviář svatého Maura vidělo už mnoho a mnoho lidí. Je to nádherná historie. Zámek s kaplí, kde se odehrávají i svatby a když je hezké počasí, tak venku, kde je k tomuto účelu vyhrazený prostor. Nyní přibyl i ochoz kolem hradu, takže je zase o jednu zajímavost více. Hrad se stále opravuje. Probíhá oprava uvnitř hradu a je možné jednou, či dvakrát při mimořádných prohlídkách vidět i původní malby. Kdysi byl hrad využíván jako sýpka na obilí a je to uvnitř také vidět.
Na výrazném ostrohu nad řekou je umístěn hrad a zámek Bečov nad Teplou. Svým nápadným umístěním vybízí k návštěvě.
Nejstarší stavbou komplexu je hrad pocházející ze 14. století, který byl výrazně rozšířen v 16. století. V polovině 18. století vyrostl v jeho blízkosti barokní zámek obklopený od 19. století terasovitou zahradou.
V zámku jsou připraveny čtyři prohlídkové okruhy. První okruh vás seznámí s druhou nejcennější zlatnickou památku v ČR – relikviářem sv. Maura. Trasa vede pěti místnostmi, kde vám bude představena historie, fotografie a samotný relikviář.
Druhý okruh vás provede zámeckými interiéry. Formou náznakové instalace je prezentován vzhled historických interiérů dolního barokního zámku v 19. století. Expozice je převážně tvořena původním mobiliářem.
Třetí okruh s názvem “Relikviář pro každého” seznámí děti se základními pojmy dané problematiky, jako např. relikviář, relikvie, světec apod.
Čtvrtý prohlídkový okruh “Procházka minulostí” je věnován nejmladším navštěvníkům. Prohlídka je inspirována dětskou knihou Pohádka o bečovském dávnosnění na motivy reálných historických událostí. Na třetí a čtvrtý okruh je nutná rezervace.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account