131

Máte doma psa? Dnes má svůj den, dnes je Mezinárodní den psů. Tedy se se svým čtyřnohým přítelem nezapomeňte pořádně pomazlit a vyblbnout. Jistě nepohrdne ani velkoryse pojatou procházkou, anebo přímo výletem.

Kam na výlet se psem?

Česko nabízí nespočet krás, v každém kraji najdete celou paletu míst, která stojí za návštěvu. Některá z nich vám postupně představíme na našem blogu U KOCOURA DOMA.

Chceme vás nalákat na Pardubický kraj, Orlické hory a jejich podhůří. Právě tam leží i historické město Letohrad, původně Kyšperk. Polozapomenutý Letohrad nabízí svým návštěvníkům řadu pamětihodností i přírodních skvostů. Je proslulé jako město alejí, dříve totiž všechny cesty do Letohradu lemovaly aleje. I v současnosti se zde můžeme projít hned několika památnými alejemi a klidně to můžeme pojmout i jako výlet se psem.

Vzhůru na Kopeček nad městem alejí!

Vydat se můžete třeba lipovou alejí na vrch Kopeček, místo konání vyhlášené Kopečkové pouti. Stojí tady kaple svatého Jana Nepomuckého s unikátním pětiúhelníkovým půdorysem. Na svatého Jana Nepomuckého, který bývá zobrazován s pěticí hvězd okolo hlavy, odkazuje také pět vchodů, pět oken, pět zvonů nebo pětiboký oltář.

Od kaple sv. Jana Nepomuckého se po hřebeni Kopečku táhne smíšená alej. Říká se jí také Muchova alej, protože tudy s oblibou procházel i secesní malíř Alfons Mucha, aby se kochal velkolepými výhledy. Dokonce zdejší krajinu promítl i do některých svých děl. Slovanská epopej, konkrétně Slovanské obrození zachycuje Lukavskou lípu, na její torzo je dodnes z vyhlídky vidět.

Letohrad aktuálně

Aktuálně v Letohradském zámku probíhá výstava Alfons Mucha a Kyšperk. Pes sice takovou výstavu neocení, ale jistě ocení kvalitní granule pro psy, které si v Letohradu můžete pořídit. Sídlí zde totiž český výrobce prvotřídního krmiva pro psy a kočky Nativia.

Když už je ten Mezinárodní den psů, nějaká mňamka by se psovi jistě hodila, nemyslíte? Granule pro psy Nativia přitom nejsou jen chutné, ale díky důmyslným recepturám respektujícím přirozené potřeby psího organismu se také podílejí na jeho kondici a zdraví.

Co víc si přát? Co víc přát svému mazlíčkovi na Mezinárodní den psů?

Nejvyšší řada pro ty nejnáročnější chovatele a nejnáročnější psy Nativia REAL MEAT, granule pro psy s čerstvým masem obsahuje až 85 % živočišného původu. Pokud se nechystáte do Letohradu, granule si můžete objednat tady…

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account