Už delší dobu jsme měli v plánu navštívit místo, kde se dravá řeka Střela vlévá do poklidné Beronky. Našel jsem toto místo na mapě a už zbývalo jen vybrat den, kdy to uskutečníme. Rozhodli jsme se jednu sobotu. Bylo zrovna po děštích, tak byla Beronka trochu do hněda. Zaparkovali jsme u kempinkového tábora a šli se pokochat okolím a hlavně soutokem. Nebylo to daleko a tak jsme to místo, po kterém jsme toužili ho spatřit bylo zanedlouho vidět. Bylo to jako kdyby se tyto dvě řeky zasnoubili. Soutok je v blízkkosti obce Liblín.
Berounka je významná česká řeka v západní části republiky (Plzeňský a Středočeský kraj) a největší levostranný přítok Vltavy. Vzniká v Plzni soutokem Mže a Radbuzy, je dlouhá 139,1 km, s nejdelší zdrojnicí (Radbuza-Úhlava) 252 km. 
Střela  je řeka v západních Čechách známá především svým hlubokým a romantickým kaňonovitým údolím. Název Střela je nejspíše odvozen od prudkosti vodního toku. V minulosti byly používány také názvy Lososnice, Sagitta (Šíp, Šipka), Schipka, Schinka a Schnella. Údajně je název odvozen od staré pověsti, která se v povodí Střely vypráví viz. Pověsti. Délka toku činí 101,6 km.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account