V pátek v noci je většinou muzeum to poslední místo, kam by vás napadlo vyrazit. Ale pozor, v pátek 25. května to totiž bude úplně obráceně. Je tu Plzeňská muzejní noc a zároveň otevírají své brány v netradiční hodinu plzeňské kostely!:-)
Noční Pivovarské muzeum včetně ochutnávky
Pivovarské muzeum ve Veleslavínově ulici vás provede historií a tradicí pivovarnictví v plzeňském regionu. V rámci muzejní noci bude otevřeno od 18 do 22 hodin a vstupné bude speciálně snížené na pouhých 40 korun. Muzeum si můžete sami libovolně projít a starší 18 let se můžou těšit na ochutnávku piva. Návštěva muzea tedy bude prakticky zadarmo.
(Ne)bojte se v plzeňském historickém podzemí
Opravdový noční zážitek vás čeká v Plzeňském historickém podzemí. Na prohlídku bude vyrážet skupina doprovázená průvodcem každých 20 minut od 18 do 22 hodin (poslední prohlídka začne v 21:40 hodin). Na prohlídky vám doporučujeme rezervovat si vstupenky předem, v rámci muzejní noci stojí symbolických 40 korun.
Kovářem na jeden večer a mnohem víc – vítejte v Národopisném muzeu Plzeňska
Chcete si zkusit kovářské umění, nebo si alespoň nějaký řemeslný výrobek koupit na památku? Zajděte do Národopisného muzea Plzeňska na náměstí Republiky 13. Muzeum vás přivítá stálou expozicí Jak se žilo na Plzeňsku, z dalších výstav uvidíte 100 let československého letectví 1918-2018 nebo Plzeň za socialismu. Celý večer bude dokreslovat Lidová muzika z Chrástu u Plzně. Muzeum bude otevřené od 19 do 23 hodin.
Prohlédněte si, odkud vysílá Český rozhlas Plzeň
Český rozhlas Plzeň připravil na muzejní noc dvě komentované prohlídky. Navštívit budete moci rozhlasové muzeum i celou budovu na náměstí Míru. Rozhlasová budova bude otevřena od 19 do 22 hodin, prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu a v půl. Vstupenky budou zdarma, bude jich však omezený počet. K dostání budou od 18 hodin na recepci Českého rozhlasu Plzeň.
Západočeské muzeum láká nejen na stálé expozice
V hlavní budově Západočeského muzea najdete zábavu na celý večer. Můžete si vybrat některou ze stálých expozic – například Umělecké řemeslo / Užité umění. Navštívit můžete také zbrojnici. V ateliéru vás čeká paleontologie naživo, v historické expozici zas tisk na replice historického lisu. Během celého večera budou také probíhat komentované prohlídky překásné muzejní knihovny. Otevřeno bude od 19 do 23 hodin.
Emoce vám zjitří večer v Západočeské galerii
Zažijte večer plný emocí na všechny způsoby. Tanec, světelnou show, šanson i pěvecká vystoupení zažijete ve výstavní síni 13 Západočeské galerie v Plzni v rámci hlavního večerního programu od 18 do 23 hodin. Už odpoledne se tu ale můžete zastavit i s dětmi na divadelní představení nebo tvůrčí dílnu.
Muzejní noc s dětmi: za strašidly a loutkami
Kam jinam se o muzejní noci vydat s dětmi než do Muzea strašidel! Přijďte se bát do podzemí hotelu Central na náměstí Republiky, kde vás expozicí provedou skutečná živá strašidla. Pouze na páteční noc také v muzeu zakotví výstava kostlivců, děsů a běsů z dílny Kočovného muzea strašidel. Cena vstupného zůstává jako obvykle pro dospělé 80 a pro děti 50 korun, otevřeno bude od 18 do 22 hodin.
Noční prohlídku můžete absolvovat i v Muzeu loutek, které se nachází také na náměstí Republiky, od strašidel to tedy nebudete mít daleko. Otevřeno bude od 18 do 22 hodin a vstup bude zdarma. A co v Muzeu loutek uvidíte? Třeba výstavu k 90. výročí Loutkového divadla V Boudě nebo expozici Příběh na niti.
Tip na závěr pro stoprocentní zážitek
Než vyrazíte, mějte na paměti, že na některé prohlídky muzeí je nutná vstupenka. Pokud však výše neuvádíme jinak, vstupné do muzeí je zdarma. Na většinu míst budou poslední návštěvníci vpuštěni půl hodiny před zavřením, nenechávejte proto nic na poslední chvíli. Kromě výše uvedených muzeí můžete v rámci Muzejní noci v Plzni zavítat také do Galerie Ladislava Sutnara, DEPO2015 nebo Galerii Jiřího Trnky.
PS: Navštivte pod rouškou noci i plzeňské kostely!
V pátek 25. května nebudou žít nočním životem pouze muzea, do celorepublikové Noci kostelů se zapojují i ty plzeňské. Navštívit můžete největší a nejznámější církevní stavby jako je Katedrála sv. Bartoloměje, kostel sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí, kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kostel sv. Jiří na Doubravce. Většina kostelů bude otevřena až do půlnoci, seznam zúčastněných kostelů i s programem najdete na oficiálním webu Noci kostelů.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account