Tento den letos připadá na pondělí a tak se dá předpokládat, že samotné „oslavy“ budou probíhat spíše o víkendu. Bude dobré sledovat regionální zpravodajství, kde se jistě dozvíme více informací o tom, které památky a kdy budou zpřístupněny. Nabízí se zde spojitost se Dny evropského dědictví, které se konají každoročně během září.

Pro letošní rok byl vybrán termín od 12. do 20. září 2020. Hostitelským městem Národního zahájení EHD 2020 se stane Olomouc. Tématem pro letošní rok jsou Památky a vzdělávání.

Cílem této akce je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví.

Nejvíc akcí a dnů otevřených dveří probíhá o víkendu, ale během všedních dnů máte možnost nahlédnout do míst, která bývají zavřená právě o víkendech, a seznámit se třeba s procesem jejich záchrany a obnovy. Především bude možné navštívit také ty památky, které nebývají veřejnosti přístupné vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.

Více informací je k nalezení na tomto portále, je zde podrobná mapa památek, kterých se tato akce v letošním roce bude týkat. U každého objektu je pak popisek, kdy a za jakých podmínek bude místo přístupné návštěvníkům. Většina objektů je v rámci této akce zpřístupněna zdarma.

https://www.historickasidla.cz/cs/dny-evropskeho-dedictvi/mapa-pamatek-ehd.html

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account