VE VODĚ

Asi nejznámější metoda pěstování avokád je ta ve vodě. Stačí opatrně vyjmout pecku z avokáda, opláchnout ji, zapíchnout do ní tři špeje a postavit ji na skleničku s vodou tak, aby voda sahala tak do poloviny pecky. Je důležité zjisti, kde má pecka vršek a kde spodek, aby nebyla ve vodě obráceně. Spodek je většinou kulatější a placatější a vršek jde do špičky.
 
Na internetu a v různých videích jsem ještě viděla jeden tip, a to nechat pecku nejprve pár hodin celou ponořenou ve vodě, a potom opatrně oloupat tu její vrchní, hnědou slupku. Klíčení by ptom mělo být rychlejší. Za sebe musím říct, že jsem to zkoušela, ale neviděla úplně rozdíl mezi tím, jestli byla oloupaná, nebo ne. Ale rozhodně tím nic nezkazíte!8-)
Sklenici s peckou umístěte na světelné, teplé místo…
no a potom už přichází na řadu čekání. Nezapomínejte pecku hlídat a dolévat vodu, aby byla neustále ponořená a dobré je i vodu jednou za čas vyměnit. Jinak bude zelenat a smrdět… Fáze růstu rostlinky můžete vidět na první fotce.
 
Tahle fáze může trvat několik týdnů, ale i několik měsíců – někteří z vás mi psali, že jim trvalo až čtyři měsíce, než avokádo začalo mít kořínky. Já jsem u téhle metody viděla kořínek většinou tak po šesti týdnech. Nejprve tedy uvidíte, že pecka začíná trochu praskat a dělí se na dvě poloviny. Zespodu vyroste jeden kořínek a chvilku ještě trvá, než vyroste stonek a lístky. Ve chvíli, kdy má rostlinka už prvních pár listů, můžete ji přesadit do květináče. U přesazování je důležité, aby byla zase zasazená jen do půlky a půlka pecky koukala na povrchu nad zeminou. Avokádovník zalévám celkem často, většinou tak dvakrát týdně. Ale on si o to i sám řekne, protože celkem rychle vypadá smutně a má svěšené listy.*gift*
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account