Domácí recepty na rýmu a kašel: Šípkový a echinaceový čaj
V únoru, stejně jako v lednu, jsou stále nejvíce ohrožené ledviny. Takže dbejte hlavně o to, aby tyto orgány byly stále v teple. Bohužel, mnohdy se o sebe staráme, dáváme pozor, abychom neprochladly, a stejně na nás nějaký ten bacil skočí. Co s tím?
Jak se zaručeně prohřát?
Pokud přeci jen prochladnete, je nejdůležitější organismus ihned zahřát a vehnat do těla potřebný oheň. Vyhněte se klasickému čaji s citrónem. Ač si spousta z vás myslí, že je to zaručený lék díky vitaminu C, není tomu tak. Citrón je tropické ovoce, a proto náš organismus ochlazuje. To je dobré v parném létě, tam také toto ovoce patří. Ale pokud jsme samy prochladlé, potřebujeme zahřát. A to takový citron neumí. Navíc má ještě tendenci uzavřít nám póry. Raději vsaďte na klasiku jakou je zázvorový „čaj“. A nejlépe s medem. Ten dostane do našeho těla potřebné teplo a spustí proces pocení, který rychleji vyžene nechtěné bacily ven.
Jak tělu pomoci, když chřipce neutečete
Pokud nestihnete nemoc vyhnat z těla ven hned na počátku, je dobré svému tělu pomoci bojovat s tímto nevítaným návštěvníkem. Vždy je prospěšné začít správnou stravou. Ideální jsou teplé snídaně ve formě kaší nebo polévek. Tak dostanete do těla energii hned ráno a tělo bude mít z čeho čerpat. Mezi potraviny, které vám pomohou se zimní chřipkou, jsou například již zmiňovaný zázvor, fenykl, skořice, lipový a anýzový čaj.
Recept na rýmu, kašel i imunitu
Na rýmu a kašel je dobrý čaj z šípku, echinacey, květu divizny a listu jitrocele. Vše namíchejte rovným dílem. Tři polévkové lžíce směsi zalijte tři čtvrtě litrem studené vody a nechte přes noc vyluhovat. Ráno výluh minutku povařte a sceďte. Přes den vypijte 3 šálky tohoto nápoje. Čaj můžete dosladit medem. Pokud chcete pouze podpořit imunitu, pijte tento odvar tři týdny a poté si dejte týdenní pauzu.
Zdroj foto: Pixabay.com