…přesvědčí vás o tom jednoduše Etherealgirl!
…aneb dejte mi pokoj s čisticími kartáčky, dávám přednost mořským houbám!
Osoba XY: „Co to je?“
Já: „Houba“, odpovím klidně.
Osoba XY: „Cože?“
Já: „No, mořská houba – sloní ucho!“
Osoba XY: „Cooožeee?“
A tohle mám téměř na denním pořádku.
Chce to pořádnou osvětu! 🙂
Mořská houba je vícebuněčný živočich živící se planktonem, který si opatřuje filtrováním mořské vody. V mořích světa existuje více než 5000 druhů mořských hub, ale jen asi 36 z nich má užitkovou hodnotu.
Mořské houby se od sebe liší kvalitou -> cenou (ano, v tomhle případě platí rovnice: “čím kvalitnější, tím dražší”), barvou, konkrétním využitím…a dle toho se dělí na:
Island rock Wool/mořská vlna z ostrovů – nejluxusnější houba výběrových tvarů a kvality
Wool/mořská vlna – druhá nejkvalitnější
Yellow/žlutá pacifická – nejpoužívanější mořská houba, kvalitní a cenově dostupná
Caribbean/karibská – nižší kvalita než výše uvedené houby, vhodná jak pro osobní hygienu, tak k mytí automobilů, nábytku aj.
Speciální druhy, nejvhodnější k péči o pleť:
Silk/jemná kosmetická – houba menších rozměrů s mnoha póry a pevnější strukturou, výborně čistí a odličuje pleť
Mineral/hnědá minerální – houba disponující vysokým obsahem minerálů, solí, přírodního barviva a jódu, významně pomáhá při léčení problémových typů pokožky
Sloní ucho – vhodná pro peeling obličeje
Takže teď už budeme všichni vědět, že tyhlety “zvláštní útvary”:-) jsou univerzální pomocníci jak pro krásu Vaší pleti, tak pro krásu a ekologickou čistotu Vaší domácnosti. P.S.: nikdy ne obojí s jednou houbou…ale na to nemusím asi nikoho upozorňovat :-).
Výše zobrazená trojka patří k mým “houbičkovým favoritům” :-).
S tou první – jemnou kosmetickou – se v kombinaci s nějakým odličovákem v cuku letu zbavíte make-upu a stejně tak rychle houbičku i vyčistíte. Jooo, odličovacím tamponům odzvonilo :-P! No dobře, přiznávám, že na řasenku jdu vždycky s tamponem – síla zvyku? 🙂 Smývám s ní také veškeré masky – nebojte, z houbičky se dají zbytky pleťových mask jednoduše vymýt. Prostě poklad!
Se sloním uchem – ta druhá, placatá houba – čas od času provádím peeling. Funguje dokonale! Musíte na ni ale velmi jemně, jinak si můžete zadělat na podrážděnou pleť – stejně jako při jakémkoliv jiném hrubém, nešetrně provedeném peelingu. Takové malé “nic”…a co to dokáže! Sloní ucho vřele doporučuji!
No…a ta poslední – “decentně ohlodaná od používání” – krasavica 😀 je houba minerální, společnice na dlouhé koupele. Od té doby, co ji mám – a že ji mám opravdu dlouho, chtělo by to pořídit si novou – jsem se ZBAVILA krupičkovaté pokožky na bocích a stehnech. A úplně nejlepší požitek z ní mám tehdy, když Vám s ní někdo umývá/masíruje záda! Jaj!
Všechny houby čistím tak (kromě klasického opláchnutí po použití), že je namočím do vody (o teplotě do 60°C) s čisticí solí z Mrtvého moře. Houby zásadně nekroutit, neždímat – jinak se začnou trhat! Pouze jemně vymačkám vodu a nechám volně uschnout – nikdy nepoužívat fén, radiátor apod.! Houba schne na vzduchu poměrně rychle, takže nehrozí žádné zatuchnutí :-). Jediné, co Vám může hrozit, jsou vyjevené výrazy návštěv, které se diví, co se to na tom stole suší – zvláště pak muži mají velmi bujnou fantazii :D.
Není houba jako houba…některá je SUPERHOUBA!
Všechny tyhle poklady seženete na www.morskahouba.cz! 🙂
*Každá pleť je jedinečná, liší se u každého člověka podle přirozených vlastností a biologického věku a podle toho taky reaguje na stejné produkty odlišně -> subjektivní hodnocení, testováno na citlivé, suché pokožce.
Zdroj foto: Pixabay.com