Máte novou práci! Gratulujeme! Z většiny z nás v té chvíli spadne obrovský kámen úlevy a v mžiku vypíná notifikace svého emailu a maže všechny motivační dopisy. Ale i když jste šťastně zaměstnáni v nové společnosti, je stále pravděpodobné, že si někdy v budoucnu zase budete muset novou práci najít. Právě teď – než budete opět na lovu – můžete udělat spoustu věcí, které vám usnadní hledání dalšího zaměstnání. 

6 kroků, které můžete udělat, aby vaše další změna zaměstnání byla úspěšná:

1. Sledujte své úspěchy

Zvykněte si zapisovat své úspěchy a jakékoliv další povinnosti, které se vám v práci přidají do běžné denní agendy. Aktualizace životopisu může být náročná, protože je mnohdy těžké si zapamatovat každodenní drobnosti, jako například, že jste před 2 roky zásadně přispěli k úspěšnému prodeji velké zakázky a mnoho dalšího. Usnadněte to svému budoucímu já. Navíc všechny tyto informace se vám budou hodit koncem roku, když budete chtít požádat o povýšení nebo zvýšení svého platu. Budou se vám samozřejmě hodit i ve chvíli, kdy místo opustíte a už nebudete mít přístup ke svému pracovnímu emailu.

2. Stále se učte nové věci

Existuje ve vaší současné nebo nové společnosti šance naučit se pracovat s novým programem nebo systémem? Máte šanci na workshop se zkušeným manažerem? Využijte těchto okamžiků nebo projektů, které pomohou rozvinout a rozšířit vaše obzory. Zeptejte se na svém HR oddělení, zda vaše společnost pokrývá náklady na kurzy, certifikace a další činnosti související s budováním vašeho know-how.

Foto: Shutterstock

3. Rozšiřujte svou „síť“

Představte si svou kancelář jako zlatý důl na vytváření kontaktů. Práce se stejnými lidmi vám dává příležitost ukázat, kdo opravdu jste a jaké jsou benefity práce s vámi. Využijte všech příležitostí k propojení a hledejte způsoby, jak komunikovat s lidmi i mimo vaše oddělení.

4. Využívejte sociální sítě

Při budování profesionální pracovních vztahů využijte sociální sítě. Například LinkedIn je skvělou příležitostí poznat lidi pracující ve stejném oboru jako vy a učit se od těch nejpovolanějších. Díky těmto kontaktům můžete snadno v budoucnu získat nové pracovní nabídky bez složitého obíhání pohovorů. 

5. Dělejte svou práci dobře

Zní to jako zbytečná rada, že? Brát svou současnou roli vážně a dělat práci nadšeně a důkladně zvýší vaše šance na zviditelnění ve vaší společnosti. Navíc, pokud se věnujete své práci s vášní, budete mít spoustu zážitků, se kterými se můžete podělit se svými kolegy nebo náborovými manažery během pracovních pohovorů, místo abyste si lámali hlavu s příklad úspěšných projektů.

6. Zajistěte, aby lidé věděli, že děláte svou práci dobře

Tohle je delikátní minové pole… Nikdo nemá rád vychloubačná, takže mezi sdílením svých pracovních úspěchů je velice tenká linka. Na druhou stranu přehnaná skromnost vás v kariéře nikam neposune a lidé tak těžko zjistí, že jste udělali něco smysluplného a skvělého. Sdílejte své úspěchy se svým nadřízeným (věcným, nikoliv chvályhodným způsobem). Důvodem, proč chcete, aby si lidé vaší práce všimli, je to aby vás viděli pozitivně jako člena týmu, který „ví o čem mluví“.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Balance Career

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 2 roky ago

    Jsem již v důchodu, a na jednu stranu, jsem za to ráda… Nejsem dravec a vždy jsem si nechávala nakládat práci a neuměla si říci o více peněz nebo o pomoc. Styl – Protože jste šikovná, tak vám naložíme více odpovědnosti a práce…

  2. ŠárkaMariana 2 roky ago

    Dělejte svou práci dobře… A třeba vás pak bude chtít k sobě přetáhnout konkurence 😁

  3. No ono to je samá kariéra, sociální sítě, manažeři, projekty – ale sehnat šikovnýho řemeslníka, to je teprve kumšt.

  4. NelaVávrová 2 roky ago

    Krásná inspirace, ale né vždy má člověk možnost dělat co ho baví. V dnešní době více hraje roli výdělek….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account