Jak začít cvičit kdykoliv a kdekoli: Připojte se k cestě do plavek

Tak kdo už cvičil a kdo ještě váhá, vymlouvá se, že nemá čas, ale určitě začne..? 😉
Propásly jste první dny Cesty do plavek? Nevadí, začít cvičit můžete kdykoli a kdekoli! Je to jen na vás, děláte to přece pro sebe. A návod, jak přesně trénovat, přináší praktická videa. Podívejte se.
Vyberte si trénink, který vám nejlépe vyhovuje
Za hezkého počasí vyběhněte ven a trénujte v přírodě, v parku na čerstvém vzduchu, zhluboka dýchejte a užívejte si to. Využívejte svažitý terén, vyběhněte párkrát do kopce, protáhněte zatuhlé svaly a utužujte svou fyzičku (5 min běh, 5×15 m sprint do kopce, 4×20 m výpady za chůze, 4×20 výpady na místě, 5×15 výstupy na lavičku, 5x běh do schodů, 5×20 dřepy).

Pokud zrovna prší, venku je nevlídno a vám se nikam nechce, nevadí, zacvičit si můžete i v pohodlí domova. Nemusíte mít zrovna vybavenou tělocvičnu, postačí i obyčejná židle a trochu místa okolo. Na pár cviků si vždy čas najdete (5×10 dřepy na jedné noze, 5×10 široké dřepy, 5×10 úzké dřepy, 5×10 panák, 5×10 zkracovačky, 5×10 sklapovačky). Pamatujte si, že pravidelnost dokáže zázraky.

Nejúčinnější a nejintenzivnější trénink ale určitě absolvujete v posilovně. Pokud se tedy rozhodnete pro tuto variantu, vaše pravděpodobnost úspěchu se tím ještě zvyšuje (4×8 výpady na multipressu, 4×8 dřepy na jedné noze, 4×8 výpady do strany, 4×8 široké dřepy na multipressu, 4×15 rumunský mrtvý tah).

Tréninky můžete kombinovat podle vašich aktuálních možností. Vyberte si tu nejvhodnější variantu a trénujte 4x během jednoho týdne. To určitě zvládnete!
Kalendář Cesty do plavek vám pomůže s pravidelností
Stáhněte si kalednář Cesty do plavek, vytiskněte si jej a mějte ho stále na očích. Každý den si odškrtněte zvládnuté úkoly, hned budete mít dobrý pocit z odvedené práce na svém těle, které si to rozhodně zaslouží. Výsledek, kterého dosáhnete po čtyřech týdnech, vás pak povzbudí v odhodlání z nastavené laťky jen tak neslevit.

Já jsem si o víkendu vyjela na kole, terén byl kopcovitý a 30 kilometrů v nádherné prosluněné přírodě stálo za to. Poznala jsem, že zahrada ve svahu má i své nesporné výhody a za tréninkem v přírode nemusíte daleko. A když přišly bouřky a krupobití, zacvičila jsem si v pohodě doma. Nakonec každý pohyb se počítá… I vyjít schody místo vyjet výtahem. 🙂
A jak trénujete a protahujete své tělo vy?

Videa tréninků:
Trénink v přírodě
Trénink doma
Trénink v posilovně

Více o akci se dočtete ZDE.
Rozhovor s Janou Krátkou, výživovou poradkyní a instruktorkou fitness, která pro vás tento program připravila, najdete ZDE.
Jak pracovat s Cestou do plavek se dočtete ZDE.

Sledujte Cestu do plavek, najdete ji také na facebooku.

Zdroj: Ivana Sýkorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account