Vztahy jsou jistým druhem umění. Dají se přirovnat jak k malířství, tak i k hudbě. Vezměte si takového klavíristu.
Když umí hrát dobře na klavír, zvládne zdolat i náročnější party. Melodie pak zní líbivě. Základním předpokladem však je, aby se naučil hrát. Od prvních tónů a akordů. Když ovládáte akordy, můžete si zabrnkat třeba písničku, která vám udělá radost. Stejné je to v partnerském vztahu. Když víte, jak si udržovat partnerskou harmonii, můžete žít ve šťastném a harmonickém vztahu.
Jenže  spousta lidí neví, jaké jsou ty správné akordy k partnerské harmonii. Jak by mohli, když od dětství doma viděli, že vztahy moc nefungují a ve škole se o nich také neučí. Není pak divu, že většina lidí je ve vztahu nešťastná a rozvodovost je pak více než 50 %. Přitom na začátku byli tak zamilovaní a šťastní.
Pak se pranýřůjeme, jak je možné, že nám vztah nevydrží, nebo že jsme ve vztahu nešťastné. Přece jsme dělali pro oba to nejlepší. Máme navyknuté vzorce, které jsme odkoukali jako děti od svých rodičů. Sledujeme televizi a nejrůznější média, která se nám snaží říct, že nevěra dokáže zacelit vztah. Pár je si nevěrný, ale pak jako mávnutím kouzelného proutku si odpustí a film má dobrý konec. Jenže ve skutečnosti je odpuštění složitější a dlouhodobější záležitostí.
Ze své zkušenosti vám mohu říct, že nevěra vztah nezacelí. Naopak, roztříští vás na tisíc kousku. Pak to nějakou dobu trvá, než se dáte zase dohromady.  Stojíte před rozhodnutí, zda se rozloučit a začít znova, nebo dát partnerovi novou šanci a začít s čistým štítem. 
Základním předpokladem obnovení vztahu je zapomenout na vše, co se stalo a v budoucnu situaci už nevytahovat. Pokud to dokážete zvládnout, pak můžete dát partnerovi ještě šanci. Pokud ne, je lepší, když se rozloučíte
Ať už se rozhodnete jakkoliv, uvědomte si fakt, že si zasloužíte být ve svém životě šťastná.
 
A aby toho nebylo pro dnešek málo, natočila jsem pro vás o partnerských vztazích jedno video. 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account