Paní MUDr. Jana Synková je primářkou kliniky estetické medicíny Genesys Medical v Plzni. Její klientky se k ní pokaždé rády vrací, protože si velmi cení jejího velmi osobního přístupu. Rozhodla se založit vlastní kliniku estetické medicíny, ve které se zároveň soustřeďuje na zlepšení celkového zdraví svých pacientů společně s ostatními lékaři z oborů stomatologie, ultrasonografietrichologie, radiologiesonografie a dermatovenerologie. Ti totiž o svých problémech dost často ani nevědí. Pojďte se spolu s námi podívat, jak paní Jana svým klientům a klientkám pomáhá a komu její výjimečný přístup již zachránil život. 

Věděla jste už od samého počátku, že se z vás stane specialistka na estetickou medicínu? 

Původně jsem vystudovala obor stomatologie na Lékařské fakultě v Plzni, Univerzity Karlovy v Praze. Poté jsem začala se studiem psychologie a marketingu. Má původní profese je maxilofaciální chirurgie, ke které jsem přidala mou oblíbenou dermatologii. Té se věnuji posledních 14 let. 

Máte zkušenosti i z nějakých dalších pozic, krom pozice lékařky? 

Ano, pracovala jsem na pozici Product Managera Medical Advisora ve společnosti Novartis. Tam jsem dostala příležitost se podílet na vývoji a výzkumu léků. Vystudovala jsem nakonec i marketing a několik let jsem pracovala se svým manželem i v oblasti šperkařství a diamantů, ale nakonec jsem se rozhodla jít tam, kam mě srdce táhlo.  

Paní doktorka Synková pravidelně přednáší na světových summitech a konferencích 

Co vás inspirovalo k založení vlastní kliniky? 

Byl to můj velký sen. Krom toho miluji práci s lidmi. A chtěla jsem, aby se klientům dostávalo odborné péče, která bude zaštítěná několika lékaři. Sama vím, že nejenom tady v Plzni je takových pracovišť nedostatek. Zároveň proto, že mi není lhostejné zdraví klientů, kteří mnohdy neví, kudy kam. 

Měla jste podporu ve své rodině? 

První impulz k tomu, abych se stala doktorkou, jsem dostala od babičky. Ta byla silně věřící, ale zároveň naprosto neuvěřitelný člověk. Studovala vědy a pracovala v lékárně. I přes předepsané léky dokázala člověka nejprve načíst a spolehlivě navést po dohodě s lékaři ke správné léčbě. Druhou ženou v mém životě byla moje maminka, která mi neustále vštěpovala, jak je důležité být sama sebou a naslouchat své intuici. Vždycky říkávala,,Nezastavit se, nebrečet v koutě, ale jít dál, protože za tou zdí je Tvůj další cíl.” V tom mi je medicína blízká. Zároveň jsem ale chtěla oba tyto přístupy spojit do jednoho. Spojit moderní vědu spolu s intuicí. 

Na klientky kliniky Genesys Medical už po příchodu dýchne atmosféra pohody

Už jste se svým přístupem někdy narazila? 

Všechno jsem vždy brala především podle sebe. Většinou jsem tedy s okolím spíše nesouhlasila. A když ano, bylo to jen výjimečně. To mi ale přineslo hned po studiích možnost pracovat pro společnost Novartis. Zároveň vím, že i moji babičku a maminku nebylo možné zastavit. V tomto ohledu jdu v jejich šlépějích.  

Jak probíhá první návštěva klienta, který se rozhodne pro nějaké kosmetické vylepšení? 

Pacientka přijde na kliniku a na recepci obdrží registrační formulář. Tento formulář slouží k vyplnění základních informací. Poté přijde ke mně a spolu vyplníme ještě lékařský dotazník. Někdy jsou otázky pro klientku trochu neobvyklé. V tomto ohledu se ale řídím především svojí intuicí a vždy si s pacientkou povídám, věnuji ji dostatek času a snažím se najít příčinu. Může se stát, že klientka přijde s žádostí o provedení botoxu, ale může se stát, že nakonec přijdeme na to, že má například potíže se štítnou žlázou. tom ona často neví, a tak nakonec nastupuje místo botoxu léčení a nejdůležitější je to pacientce dobře sdělit.  

Jak v takovém případě postupujete? 

Pokud zjistím, že má klientka takový problém, nemohu jí to říct. Nikdy totiž neprogramuji člověka způsobem, že mu po vyhodnocení otázek sdělím, že má někde problém. Když totiž člověk slyší slovo problém, uzavře se a je mnohem těžší s celou věcí něco udělat. Místo toho klientce nabídnu konzultaci k botoxu, kde jí vše vysvětlím a požádám ji o zhotovení krevního rozboru ještě před samotným lékařským zákrokem.  

Pro botox je nutný krevní rozbor? 

Není. Ale jde mi o toho člověka. Chci mu pomoci řešit to, co na mě úplně svítí. Chci totiž, aby se někdo začal zajímat o jeho zdravotní stav a začala se příčina řešit komplexně s dalšími lékaři. Nejde o to mít pacienty krásné, ale hlavně zdravé!  

Ordinace lékařů jsou vymalovány uklidňující modrou a doplněná o řadu stylových doplňků

Jaký se vám vybaví příběh, kdy jste už pomohla? 

Ano, přišla ke mně paní, která pracovala několik let jako zdravotní sestra s obličejem plným otevřených píštělí z velmi infikovaných ložisek a otevřeným nosem, kdy prosvítala i chrupavka. Dva roky chodila na imunologii, infektologii, na kožní, na internu, na chirurgii, ale nikdo nehledal příčinu. Společně jsme ji našli a po třech měsících odcházela se zcela zahojenou tváří i nosem díky doplňujícím zákrokovým procedurám jako je plazmaterapie, laser, fotodynamická terapie a spousta dalších. Právě i díky tomuto komplexnímu přístupu jsme nejvyhlášenější klinikou v oblasti akné, protože jdeme po příčině. Díky skvělým výsledkům k nám jezdila například i pacientka ze Zlína, které jsme také po mnoha letech pomohli až u nás.  

Jak se vy sama stavíte k tomu, když k vám žena přijde s prosbou o vylepšení? 

Nejdůležitější je pro mě ten úvodní rozhovor, kdy mohu poznat pacienta co nejlépe. Sleduji mimiku, vnímám emoce i temperament. Při povídání často maluji a vysvětluji, jak se naše tělo chová a proč mohou vznikat problémy. Pokud jde o klientku s vráskou, neřeším jen tu vrásku, ale i to, co ji zapříčinilo. Snažím se, aby se takové ženy naučily mít samy sebe rády. Také mi nezáleží na tom, kdo je jak známý. Chci přistupovat ke všem individuálně. 

Jedná se tedy o určité vaše životní poslání? 

Určitě. Nechci totiž medicínu oprostit od toho lidského faktoru. Nechci pouze předepisovat prášky. Když ke mně někdo přijde a chce zvětšit rty a vymodelovat obličej, může se stát, že dostanu podezření na jiný zdravotní problém tohoto člověka. Pro svůj klid takové klientce doporučím několik specialistů. Ona tomu nemusí rozumět a je dost možné, že ji neuvidím po dobu několika dalších měsíců. Ale pro mě je důležité vědět, že jsem jí nejspíš zachránila život. 

Jaké jsou Vaše další plány? 

Pokračovat v budování a rozšiřování kliniky. Dnes k nám jezdí klientela z celého světa, protože nabízíme komplexní medicínu. Důležitou novinkou je nyní vyšetření ultrasonografii například štítné žlázy, prsou anebo i jako 4D ultrazvuk pro těhotné. Chtěla bych nadále rozšiřovat služby, vybudovat i operační sály a být tady pro všechny, kteří potřebují pomoci.  


 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account