Světlana Mihulová je maminkou malého Juráška, díky kterému se dostala ke své nynější profesi. Věnuje se obličejové józe, funkčnímu a SM cvičení a zdravému životnímu stylu celkově. Z workoholičky podnikatelky v cestovním ruchu se stala tím, kým si vždy přála být. Lektorkou, která v souladu s přírodou, pomáhá ostatním. Nejen být krásnější, ale především zdravější. 
Co si máme představit pod pojmem Obličejová jóga, Světlano?
Představte si, že budete správně trénovat svaly obličeje, které jste měli v mládí silné a funkční. Bohužel tím, že je dostatečně a správně nepoužíváme, dochází k jejich ochabnutí a ztrátě. Je to stejné jako zbytek těla. Když nebudete posilovat břišní svaly, tak ochabnou, kůže je povislá. A co takový zadeček? Svaly se vytratí, z kulatého pevného zadečku se stanou povislé, placaté hýždě.
To, že vypadáme unaveně, ztrácíme jasné kontury v obličeji, horší se elasticita pokožky, máme kruhy pod očima, povislé koutky, spadlá oční víčka, užší či zapadlé rty, dvojitou bradu, ochablý krk a tvoří se zbytečné vrásky je především práce ochabnutí svalů, špatného prokrvení a tím špatného vstřebávání  vitamínů a minerálů do svaloviny a pokožky.  
Žádný krém Vám nenahradí sval a trénink. Proč lidé, kteří trénují své tělo, mají postavu mladého člověka a obličej odpovídající svému věku? 

Obličejová jóga tedy vyhladí vrásky a navrátí mladistvé kontury obličeji a krku, má ještě jiné účinky?
Dalším velmi důležitým faktem je, že cvičení obličejové gymnastiky neboli selfliftingu má velmi blahodárný a léčivý vliv na celé naše tělo. Stimulujeme reflexní body, které mají vliv na celý náš organismus s velmi rychlou odezvou, jelikož nervové dráhy k mozku jsou kratší než z chodidel či dlaní. Ranní i večerní 5 minutový trénink slouží mimo jiné jako prevence mozkové mrtvice.
Jaké může mít obličejová jóga výsledky a je cvičení věkově omezeno, aby mělo kýžený efekt?
Výsledky se dostaví vždy. Za jak dlouho záleží na mnoha faktorech. Ten nejdůležitější je zda obličejovou jógu zavedeme do naší každodenní rutiny. Jsem přesvědčena o tom, že každá žena i muž by měl do své osobní hygieny vložitobličejovou jógu ze zdravotního a estetického hlediska. Mám klienty kolem 50. let věku, kteří během 14. dnů dokázali vrátit čas svého vzhledu o 5 let a do 10 týdnů vypadali o 10 let mladší.
Moji klienti jsou různí lidé od 19. do 92. let  Ano čtete správně, obličejová jóga se dá cvičit v každém věku! Jsou to lidé zdraví i nemocní např. po mrtvicích či paralýzách obličeje. Tam se cíleně snažíme pomoci poškozeným partiím tváře. A jako klienty nepočítám dětičky. Ve svém okolí mám děti od roku a půl a výše. Formou hry je učím určité zdravé a detoxikační cviky. Je s nimi legrace a baví je to stejně jako dospělé.  
Jediné omezení, kdy by jste neměli cvičit jsou akutní  akutní onemocnění nebo infekce (chřipky, angíny, záněty zubů…atd.), migréna, problémy s krční páteří (u některých cviků). Od toho máte lektora, aby udělal diagnostiku, určil trenérský plán a cíl. Každý máme jiný cíl a jiné časové možnosti.
Kolik takové cvičení zabere denně času? 
Sval si pamatuje 48 hodin. Z toho vyplývá, že nemusíte cvičit denně, ale já to doporučuji. Lepší denně 10 minut než jednou týdně hodinu. Dáte si denně můj restart obličeje 10 až 15 minut a jednou týdně hodinku cvičení a máte to! Zaručeně omládnete a rozjasníte se minimálně o 5 let.
Setkávám se s argumentem „Já na to nemám čas“. Na to ale argumentuji: Vy nechodíte na toaletu? Nevaříte si kávu? Nesprchujete se?  Nevysáváte? Nesedíte v autě? V kanceláři? Nabízím Vám trénink bez toho, aniž by jste museli sedět na jednom místě a koukat na sebe do zrcadla. Mnoho cviků můžete vykonávat právě při těchto každodenních činnostech. V žádné činnosti Vás cvičení nezdržuje a neomezuje. Čas na obličejovou jógu máme opravdu všichni. 
Další argument zní: „Ale u nás ve městě Obličejovou gymnastiku nikdo netrénuje“ Ale trénuje. Jsem to já. Nejenom že osobně navštěvuji a nadále budu navštěvovat různá města Ostrava, Opava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň, České Budějovice a další, kde mám své kurzy (rozpis kurzů naleznete na mých webových stránkách, tak je se mnou jednoduše možné trénovat po Skypu nebo pomocí video výukových lekcí Obličejové jógy Selavis. Kdykoliv a kdekoliv si se mnou můžete zacvičit. 
Jedna z mých klientek cvičí v práci na ještěrce. 🙂 
Věnujete se nejen józe, ale jste majitelkou cestovní kanceláře. Co se ve vašem životě změnilo, že se teď více orientujete na cvičení a zdravý životního stylu než podnikání v CK?
Kdybych měla vypsat celý svůj životopis do dnešní doby, kam mě život zavál profesně, soukromě, zeměpisně a co vše jsem prožila či neprožila, ale určitě přežila, bylo by to na knihu. 
V roce 2000 jsem otevřela cestovní kancelář, která měla významnou pozici na českém trhu a v destinacích, v kterých jsme operovali. Tak jako státy procházely vzestupy a pády, tak i můj osobní a profesní život.
V roce 2007 jsem měla veliký a bolestivý úraz zad. Zlomila jsem si záda ve třech místech. Obratel v hrudní páteři, obratel v bederní páteři a kostrč, kterou mám zdeformovanou. Lékaři chtěli operovat opakovaně. Dala jsem na rady své maminky, která tvrdila, že by bylo hůře. A ač mám jedenáctým rokem bolesti, tak se držím bez operací, odnosila jsem děťátko a funguji. Tento úraz mě dovedl ke zdravému funkčnímu cvičení a SM systému – spirální stabilizaci, které dnes i vyučuji.
S příchodem těhotenství došlo k přirozené změně v mém osobním i profesionálním životě, kdy má vášeň přestala být vášní a jako mávnutím proutku se ze mě stala spokojená žena v domácnosti a milující maminka čekající na svého doslova vymodleného potomka.

Ale pak se stalo něco zásadního, co vám změnilo život…
Když byl synovi jeden rok, zanedbáním péče ze strany lékařky málem přišel o život. Následovaly dva roky strachu, hrůzy a boje s různými náznaky diagnóz. Dnes děkuji Bohu, to nejhorší je za námi. Svou práci v cestovních ruchu jsem musela minimalizovat, abych mohla být se synem.
Co nás nezabije, nás posílí. Některé pády nás prostě transformují do jiných úrovní. Tak jsem se začala věnovat tomu, k čemu byla vedena celý život svými rodiči již od mého mládí. Vedení mých rodičů spočívalo v umění přírodní krásy, přírodní péči s využitím zdrojů z přírody a lásky. Lásky k lidem, přírodě, práci a sám k sobě. Předávám dál to, co jsem se naučila ve svém životě. Práce mě musí bavit a musím ji umět. A co opravdu umím je cestovní ruch, učit, trénovat a starat se o zdraví a krásu nejen dospělých ale i dětí.
Sama velmi dbáte na to, jestli má vaše tělo vše co potřebuje. Jak jste našla tuto cestu a jak jste žila dříve?
Jak jsem žila? Jako mladý, silný, úspěšný a ke svému zdraví nezodpovědný workoholik. Nyní se držím hesla, žádný stres a všeho s mírou. Zdravotní problémy mě dohnaly některé věci nedělat a následně mě úplně změnilo mateřství. Dnes mou přirozeností je využívat přírodní cesty, bylinky, jíst ovoce, zeleninu… Jsem poučena, ale někdy i hřeším. A když hřeším tak si to užívám a netrestám se za to. 
Můžete nám prozradit nějaký svůj trik či “babský” recept?
No, záleží na co? Z hlediska zdraví, což je základ, jeden velmi důležitý recept mám. Jsem přesvědčena o tom, že zachránil život synovi. Jedná se o lipozomální vitamín C. Naučila jsem se jej vyrábět. Synovi 7 týdnů letěly jaterní testy nahoru, do výšin, které se popisují v knihách u exemplárních případů. Po sedmi šílených týdnech jsem v nemocnici začala podávat třikrát denně tuto tekutinu. Za 3 dny podávání Lipozomálního vitamínu C synovi klesly hodnoty krevních testů o 50%! Mám to laboratorně podloženo.
K tomuto lipozomálnímu vitamínu C je potřeba přidávat látky, a správně neutralizovat, aby byl účinný a vstřebával se. Ne všechny recepty na internetu jsou úplné. Pokud někoho zajímá víc, bude si mě muset najít.  neváhejte mne kontaktovat, ráda pomohu.

Co vám dělá radost a jak relaxujete?
Jako každá normální máma, řeknu to stejné. Radost mi dělá můj syn a rodina. Dále má práce. Jak cestování, tak práce s lidmi. Mám v životě to štěstí, že dělám to, co mě baví. Nejraději relaxuji v přírodě. Ať jsou to hory, moře, řeky, louky, lesy, procházky, jízda na koních, kole, koloběžce… 
Je ještě nějaké místo, kde jste nebyla a kam se toužíte podívat?
Procestovala jsem mnoho zemí a jsou místa kam se vracím pro klid, čistotu a krásu. Cestování je krásné, nebezpečné a obohacující. Dospěla jsem k závěru, kterého se držím, není důležité kde jste, ale s kým jste. To pro Vás nejkouzelnější místo vám může zkazit špatný parťák.
Přeji si se vrátit znovu do Afriky na Safari a delty Okavango. Ta symbióza všech zvířat, rostliny, stoupající opar při východu slunce, to ticho, plocha, ten mír… zůstal ve mě. Myslím si, že nevěřící člověk si tam uvědomí, že jen bůh mohl stvořit takovou krásu.
Jaké máte plány do budoucna?
Naučila jsem se moc neplánovat. Za to jsem se naučila prožít každý den podle hesla „ať každý den stojí za to“. Samozřejmě, že mám cíle, kterých se snažím dostát a tím největším je se především věnovat svému synovi a rodině.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account