Na prvním místě je vždy přirozený vzhled, říká lékařka MUDr. Nina Koutná, která patří již 20 let k předním odborníkům v oblasti dermatologie na Klinice GHC Praha. Jaké nejčastější příčiny způsobují předčasné stárnutí pleti, co patří k nejúčinnějším metodám v boji proti času, a na co by se ženy měly připravit při své první návštěvě estetické kliniky, jsme se zeptaly doktorky Koutné exkluzivně pro redakci Ženy s.r.o.
V dermatologii existuje mnoho trendů i klasických procedur pro vizuální omlazení pleti. Kterou metodu při své práci preferujete nejraději, protože má podle vás nejlepší výsledky?
Záleží na životní etapě, ve které zájemce o tyto metody přichází, na vrozených dispozicích, na životním stylu daného člověka. Vděčná je terapie botulotoxinem, zejména u počínajících vrásek v horní polovině obličeje, z komplexních metod potom terapie vlastní plazmou, která při aplikace do kůže omladí pleť a při aplikaci do ovlasené části hlavy dochází ke zlepšení růstu vlasů.

Jaké zásady je obecně dobré dodržovat pro zpomalení stárnutí pleti?
Jde o obecné zásady zdravého životního stylu. Například kouření, a to platí také pro elektronické cigarety a další „vaping“ produkty, kvůli nikotinu prokazatelně způsobují předčasné stárnutí pleti. Důležité je zdravě se stravovat, pít hodně tekutin, ideálně vody, dostatečně spát, mít ideálně pokud možno pravidelný denní režim, přiměřeně se hýbat, nepobývat zbytečně na slunci bez přípravků s ochranným faktorem. Vliv má také doba strávená u počítače nebo smartphonu, protože modré světlo přispívá nejen ke vzniku makulární degenerace, ale pozvolna kazí i pleť. 
Když se žena připravuje na svůj první estetický zákrok, na co se má nachystat při návštěvě kliniky?
I když prezentace zákroků na internetu a v médiích může působit dojmem, že o nic nejde a provedení procedur trvá pár minut, vše má určitý řád. Při první návštěvě má klientka vždy vstupní pohovor, kdy mluvíme nejen o tom, co by chtěla zlepšit, co už případně zkoušela za metody, ale také se ptám na zdravotní anamnézu – jaká onemocnění prodělala, s čím se případně léčí, tyto informace je důležité vnímat jako celek, aby výsledek byl co nejefektivnější a klientka byla spokojená.
Dermatologie může zásadně proměnit vzhled žen a tím plní často jejich sny o vlastní kráse. Jaká pochvala od klienty vám přinesla největší radost?
„Přišla jsem proto, že k vám už dlouho chodí kamarádka a vypadá hezky, a přitom přirozeně.“
FOTO: Klinika GHC 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account