Je mladá, plná energie a připravena plnit si své sny. Svůj volný čas tráví s rodinou a kamarády, protože ji to naplňuje a dodává energii. Co je pro ni v životě důležité a co pro ni znamená mít se ráda? Jak sama tato devatenáctiletá dívka přiznává, na svém sebevědomí musí neustále pracovat. 

Jak moc je podle vás důležité být sebevědomá a jak vy sama na tom pracujete?
Sebevědomí je v dnešní době velmi důležité pro každého z nás. Už od začátku střední školy jsem vypozorovala, jak velký vliv má „míra“ sebevědomí na to, jak k vám lidé přistupují. Upřímně ráda pomáhám lidem a upřednostňuji ostatní před sebou. Bohužel hodně lidí toho dokáže zneužít a já pak uškodím sama sobě. Každopádně si myslím, že věřit si a být zdravě sebevědomý nám pomůže nejen v osobním, ale také v pracovním životě.
Měla jste v životě období, kdy jste sebevědomí ztratila?
Ano, stalo sem mi to už několikrát. Ale myslím, že je to normální a zná to každý. Poprvé jsem se se ztrátou sebevědomí setkala v pubertě, kdy jsem si myslela, že můžu dobýt svět, ale ne vždy je to tak snadné. Samozřejmě také s věkem si člověk spoustu věcí bere víc k srdcí a o všem přemýšlí. Je důležité zachovat si svou osobnost a nevzdávat se. Musím se ale přiznat, že občas se předčasně vzdávám.
Jakých vlastností si na druhých nejvíce vážíte?
Nejvíce si vážím na lidech upřímnosti, přátelství, dobrosrdečnosti a celkově pozitivně naladěných lidí. Takový člověk vám do života dokáže dodat spoustu energie, radosti a třeba i zlepšit vaše sebevědomí.
V jakých situacích se cítíte nejvíce jako žena?
Zaručeně, když o sebe pečuji. Ráda vyrážím s kamarádkami na celodenní nákupy. Občas si zajdu s mamkou ke kosmetičce nebo se nechám hezky učesat, nalíčit, obléknu šaty a vyrazím mezi lidi. Upřímně mi stačí jen zajít ke kadeřnici a mám pocit, že od ní odcházím jako vyměněná.
Stala jste se tváří kampaně Den, kdy se mám ráda. Jak na to přišlo?
Úplně náhodou. Na jedné rodinné oslavě se sestřenka Irča, která žije v Praze, zmínila o této kampani. Rozhodně ale nečekala tak rychlou reakci, že to beru. Sice jsem zpočátku váhala, zda do toho půjdu, ale byla to pro mě velká výzva. A sestřenka mi dodala odvahu, sebedůvěru a já si řekla, že není co ztratit. A už jsem seděla ve vlaku a jela ze Vsetína do Prahy.

Co pro vás znamená pojem „Mít se ráda“?
Jednoduše dělat věci, které mám ráda, a které mě udělají šťastnou. Dopřát si to, v čem si mé tělo i duše libuje. Proč nezajít ke kadeřnici, na dobrou večeři nebo se celý den jen tak válet v posteli u televize? 
Vystudovala jste uměleckou školu. Jaký obor?
Je to obor „užitá malba“, kde jsem se věnovala hlavně kresbě a malbě obrazů. Po škole jsem se zaměřila na kresbu a kreativní tvoření, ale to spíše ve volném čase. I dnes si k odreagování vymýšlím nějaké to „tvořeníčko“. Dělá mi to radost a jsem šťastná, když to ocení i ostatní.
Kreativní tvoření vyžaduje inspiraci, kde ji přesně hledáte?
Nejraději mám takzvané „domácí tvoření“ z toho, co mám doma. Pocházím z rodiny, kde jsou všichni velmi kreativní, takže si i vzájemně doporučujeme a pomáháme. Ale nevyhýbám se ani tipům ze sociálních sítí. Často zde nacházím nejrůznější rady, jak a co využít. Často si také prohlížím časopisy pro ženy, které se konkrétně tomuto tématu věnují.

Co je podle vás zdravý životní styl, jak se udržujete ve formě?
Podle mě velkou roli ve zdravém životním stylu hraje strava a pohyb. Obojí má velký vliv na zdraví i psychiku. Já osobně sleduji, co denně jím a snažím se do každého dne dostat ty nejdůležitější potraviny (vitamíny, bílkoviny a další). Na druhou stranu také často hřeším, když dostanu chuť na něco sladkého, neomezuji se. Jednou za čas to neuškodí.
V létě chodím 2x až 3x týdně běhat. Občas nějaká ta cyklistika, turistika nebo plavání. V zimě většinou posiluji doma, nebo chodím na delší procházky. Řekla bych, že každý pohyb se počítá a je plusovým bodem pro naše tělo a duši.

Máte nějaký zaručený recept na dobrou náladu?
Dobrou náladu mi zaručeně zvednou přátelé a známí. Hodně pomáhá také pohyb, i když dokopat se k tomu ve špatné náladě je někdy docela fuška. Úsměv na tváři mi vykouzlí také domácí mazlíčci – moje kočka je ten nejlepší lék na smutek a také sáhnout po sladkém. A když nepomůže nic, tak je dobré to jít zaspat, po spánku mi je vždycky lépe.
Rozmazlujete se ráda a jak?
Já se rozmazluji skoro pořád. Zlepšuje mi to náladu i po psychické stránce. Zajdu si do cukrárny na něco dobrého, k tomu dobrou kávu, koupím si něco pěkného na sebe, anebo jen napustím vanu a relaxuju.
Máte nějaký ženský vzor?
Neřekla bych, že mým vzorem je jen jedna žena. Nejvíce obdivuji ty ženy, ke kterým mám blízko a mám šanci se o nich co nejvíce dozvědět. Například má sestřenice, která se sama odstěhovala daleko od rodného domova, vše zvládla, i když to neměla jednoduché.
Druhá sestřenka začala pracovat na svém těle a dnes vyhrává nejrůznější výzvy v měření síly. A samozřejmě velkým vzorem je moje maminka, která je úžasná. Dokáže překonat všechny překážky, postavit se problémům čelem a ve všech situacích je neustále pozitivní a usměvavá.
Pro koho jste nejkrásnější?
Nejkrásnější jsem samozřejmě pro svoji maminku! Ta ve mně vidí hotový obrázek. Podle ní mi sluší naprosto všechno!
Co byste vzkázala všem ženám?
Ať rozhodně nevěší hlavu, ale mají bradu pěkně vzhůru. Všechny jsme krásné a měly bychom o sebe pečovat. Každá z nás si to zaslouží, a navíc se potom cítíme mnohem lépe. Klidně si stoupněte před zrcadlo a pěkně se pochvalte, řekněte si, jak vám to dnes sluší.
Když budeme mít rády samy sebe, vše půjde snáz a bude nás to v životě posouvat jen dopředu. Nikdy sice nevíme, co nám život nachystá a ne vždy to bude jednoduché. Ženy, nevzdávejte se a mějte se rády. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account